• Головна
  • Україна
  • Ексголові Фонду держмайна повідомили про підозру у відмиванні 10 млрд грн

Ексголові Фонду держмайна повідомили про підозру у відмиванні 10 млрд грн

Крім Дмитра Сенниченка НАБУ підозрює ще дев’ятьох співучасників

НАБУ та САП повідомили про підозру колишньому голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку та дев’яти його спільникам. Окрім організації схеми привласнення державних грошей, посадовця також підозрюють у відмиванні 10 млрд грн доходів, отриманих злочинним шляхом, повідомила пресслужба НАБУ у п’ятницю, 24 листопада.

Окрім Дмитра Сенниченка про підозру також повідомили дев’ятьом його спільникам, а саме:

  • Співорганізатора схем, особу наближену до голови Дмитра Сенниченка;
  • Колишнього радника голови Фонду держмайна;
  • Двох колишніх директорів АТ «Одеський припортовий завод»;
  • Екскерівника АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»;
  • Двох власників ТОВ – переможця аукціону на АТ «Одеський припортовий завод»;
  • Ще двох співучасників злочину.

Нагадаємо, у 2020-2021 роках Дмитро Сенниченко разом зі спільниками організували дві схеми привласнення грошей з державного бюджету. Перша схема стосувалася Одеського припортового заводу, майже всі акції якого належать державі. «За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання лояльних членів наглядової ради «ОПЗ», які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу», — розповіли в НАБУ.

За допомогою підконтрольних собі осіб, організатори схеми укладали та продовжували угоди, які дозволяли їм менше платити заводу за переробку сировини. Таким чином вони недоплатили заводові понад 300 млн грн.

Друга схема стосувалася «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії». Там Дмитро Сенниченко теж домігся призначення директора, який згодився допомогти в реалізації злочину. Від імені держпідприємства новопризначений директор уклав чотири контракти з підконтрольною Сенниченку компанією про продаж ільменітового концентрату за зниженою ціною. Цю сировину підприємство ексголови Фонду держмайна потім продавало за ринковими цінами.

«Як встановило слідство, ільменітовий концентрат постачали підприємствам РФ та на територію тимчасово окупованого Криму», — додали в НАБУ. В результаті цих схем злочинна організація колишнього голови Фонду держмайна завдала державі збитків на понад 400 млн грн.