За розстріл «Небесної сотні» судитимуть Януковича та керівників його силового блоку
Державне бюро розслідувань передало до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівництва держави за організацію розстрілів демонстрантів 18 – 20 лютого 2014 року. Про це повідомила пресслужба ДБР.
Розстріл «Небесної сотні» слідство вважає злочином проти основ Національної безпеки, що не має терміну давності. Максимальне покарання передбачає довічне позбавлення волі.
Згідно з обвинувальним актом, колишній Президент України Віктор Янукович у період з 21 листопада по 18 лютого 2014 року намагався незаконно перешкодити організації та проведенню мітингів, походів і демонстрацій на підтримку підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. За підтримки представників держави-агресора, його вказівки виконувала організована злочинна група, до якої входили тодішні керівники органів державної влади:
- Президент України Віктор Янукович;
- міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко;
- заступник Міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк;
- голова СБУ Олександр Якименко;
- перший заступник Голови СБУ Володимир Тоцький;
- міністр оборони України Павло Лєбєдєв;
- начальник Головного управління – командувач внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України Станіслав Шуляк;
- в.о. начальника ГУМВС України в м. Києві Валерій Коряк;
- заступник начальника ГУМВС України – начальник міліції громадської безпеки Петро Федчук;
- командир ПМОП «Беркут» при ГУМВС України в м. Києві Сергій Косюк.
Аби розігнати демонстрантів, під формулюванням “антитерористична операція” для штурму і розстрілів Майдану використовувалась техніка і зброя поставлена з території держави-агресорки.
Дії президента-втікача та колишніх керівників правоохоронних органів призвели до масових жертв серед учасників акції. Постраждало 887 цивільних осіб та 132 правоохоронці, загинуло 67 людей.
Як зазначає ДБР, у кримінальному провадженні — 1019 епізодів злочинного перешкоджання акціям протесту та 1878 томів зібраних матеріалів.
Розслідуванням також встановило, що колишні голова СБУ та командувач внутрішніх військ МВС України після розпаду СРСР проходили військову службу у Росії, мали російське громадянство, склали присягу на вірність російському народу. Віддаючи накази застосувати насильство щодо мітингувальників, вони діяли в інтересах Росії, якій давали присягу.
Через дев'ятирічну відсутність ексвисокопосадовців в Україні досудове розслідування провели за спеціальною процедурою. Відтак, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою слідчий суддя обирав заочно.