• Головна
  • Україна
  • Запрацювала перша черга водогону, який живитиме Кривий Ріг після підриву Каховської ГЕС

Запрацювала перша черга водогону, який живитиме Кривий Ріг після підриву Каховської ГЕС

Його почали будувати на третій день після аварії

Сьогодні запрацювала перша нитка на ділянці “Інгулець – Кряжеве” магістрального водогону, який, за дорученням Президента Володимира Зеленського, почали будувати на третій день теракту на Каховській ГЕС.

Перша нитка дозволить забезпечити доступом до води близько 25% населення Кривого Рогу у Дніпропетровській області, інформує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Задля запуску першої ланки вода з річки Інгулець подається насосною станцією до підземного трубопроводу. Далі відкритим каналом потрапляє до Південного водосховища та подається мешканцям Кривого Рогу. Цей процес триватиме до 10 днів.

У цілому ланка “Інгулець – Кряжеве” складається з чотирьох ниток, запуск решти трьох має відбутись на початку осені.

“Дякую будівельникам, які безпосередньо залучені до роботи та роблять все можливе, щоб водогін запрацював у повному обсязі якнайшвидше. Аби забезпечити максимальну прозорість реалізації проєкту, на кожній ділянці будівництва залучені інженери-консультанти та незалежний технагляд. Важливо, що ми маємо підтримку міжнародних партнерів, які розуміють масштаб та важливість проєкту та допомагають його впровадити”, – зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Фото Міністерства розвитку громад

Через російський теракт на Каховській ГЕС перебої з водопостачанням мають близько мільйона українців. У деяких населених пунктах воду підвозять цистернами, питну воду люди купують в пляшках.

Роботи на будівництві водогону тривають безперервно, 24/7. Впровадженням проєкту займається Державне агентство відновлення за повного сприяння місцевої та обласної влади

За підтримки USAID_ВзаємоДія буде проведено комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок магістральних водогонів.

Довідково. Проєкт магістрального водогону складається з трьох ділянок загальною протяжністю майже 150 км. Попереду – запуск ще двох ділянок “Марганець – Нікополь – Покров” (довжина 40,9 км) і “Запоріжжя – Томаківка – Марганець” (76,7 км).