Внаслідок екоциду через підрив росіянами Каховської ГЕС гинуть червонокнижні тритони
Працівники Національного природного парку «Тузлівські лимани» на Одещині зафіксували загиблих червонокнижних тритонів, які приплили з Дніпра.
Про це пишуть на сторінці парку.
У національному природному парку «Тузлівські лимани» вони не мешкають. Обстеження узбережжя Чорного моря на деяких ділянках, показало, що тварин багато і на жаль в основному мертвих. Є і жаби різних видів. Ті тритони чи жаби, що були ще живі, одразу ставали їжею для птахів-мартинів, бакланів, чапель, наземних хижих ссавців.
Вода на узбережжі моря зараз дуже опріснена дніпровською водою.
Природоохоронцям за добу вдалося врятувати 55 тритонів, яких з дніпровськими водами винесло на узбережжя Чорного моря, пишуть на сторінці Каховської ГЕС.
Тритони не мешкають в солоній воді, тому їх перевезли до Дунайського біосферного заповідника, де випустили у річку.
На жаль, на морському узбережжі ще 149 тварин виявили загиблими.
Екологи працюють над ліквідацією наслідків екологічної катастрофи, спричиненої терористичною атакою на гідроелектростанцію.
Триває робота з документування та обрахунку шкоди, нанесеної довкіллю.
Нагадаємо, підрив росіянами Каховської ГЕС призвів до катастрофічної повені у Херсонській області. Найбільше постраждав лівий берег. Знищено Каховське водосховище, яке було основним як для значного промислового виробництва, так і для сільського господарства цієї області. Катастрофа на Каховській ГЕС фактично знищила систему зрошення правого та особливо лівого берега Херсонської області. Через терористичний акт росіян 94% зрошуваних земель Херсонщини залишилися без води, а наступного року вони можуть перетворитися на пустелі.
Херсонські степи, які дозволяли вирощувати зернові, олійні культури, кавуни, помідори, перець, баклажани, інші овочі борщового набору завдяки налагодженій системі зрошувальних каналів, тепер спорожніють.