До війни економіка Польщі потребувала професій, які вимагають технічної освіти
Серед українських біженців більше людей з вищою та незакінченою вищою освітою (69%), ніж серед довоєнних мігрантів (46%).
Про це свідчать результати 4-го видання дослідження «Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики та перспективи», проведеного Міграційною платформою EWL, Фундацією EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету.
- Дата публікації
Перед війною попит польської економіки був зосереджений на працівниках професій із професійно-технічною освітою. Люди, які виїхали з України через війну — це зовсім інший тип міграції.
Від грудня 2021 року частка громадян України, які проживають у Польщі, з вищою та незакінченою вищою освітою зменшилася на чверть, а з професійно-технічною освітою — навпаки зросла на третину.
З 46% до 35% знизився відсоток громадян України, які добре та дуже добре знають польську мову. Причиною є переважно погане володіння польською мовою серед воєнних біженців, адже лише 14% заявляють, що володіють польською мовою хоча б на доброму рівні.
Водночас серед біженців 49% знає польську.
Опитування громадян України, які проживають у Польщі, провели 4-13 березня 2023 року методом прямого F2F-інтерв’ю. Його проводили українською мовою на вибірці N=500 повнолітніх громадян України, як довоєнних мігрантів, так і біженців з України.
Анкета була розроблена Міграційною платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету з урахуванням деяких питань від Міністерства сім’ї та соціальної політики Польщі, Управління у справах іноземців та Бюро національної безпеки Польщі.
Нагадаємо, у грудні 2022 року соціолог розповів, на які категорії поділяються українські біженці. Українські біженці поділяться на три категорії: на тих, які стануть європейцями, тих, які захочуть жити за рахунок Європи, і тих, хто точно захоче повернутися.