Колекція кісток є предметом наукового і музейного значення та не може бути вивезена з території України
Сторожинецький районний суд Чернівецької області визнав місцевого жителя винним у замаху на пропаганду культурних цінностей.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 9 травня.
Обвинувачений надавав послуги із доставлення приватних відправлень за кордон.
Наприкінці грудня 2022 року він отримав через Facebook замовлення про доставлення з України до Великої Британії 158 фрагментів викопних решток прадавніх тварин. Йдеться про кістки мамонта, бізона степового, бика, оленя, коня.
- Дата публікації
Чоловікові додому привезли 35 непрозорих пакунків, заклеєних клейкою стрічкою. Вважається, що він точно знав, що це предмети музейного значення, знайдені під час археологічних розкопок. Обвинувачений передав водієві техпаспорт і ключі від мікроавтобуса, що належав його тестю і в якому вже були завантажені ці пакунки разом з іншими приватними відправленнями.
Пізно ввечері 9 січня 2023 року автомобіль затримали на українсько-румунському кордоні на пункті пропуску «Красноїльськ-Вікову де Сус» в Чернівецькій області. Під час огляду вантажного відсіку мікроавтобуса митники знайшли пакунки з викопними рештками.
Відповідно до висновку державної експертизи, колекція кісток є предметом наукового і музейного значення та не може бути вивезена з території України.
- Дата публікації
У підготовчому судовому засіданні було затверджено угоду про визнання винуватості. Чоловік заплатить 51 тисячу гривень штрафу.
Колекцію конфіскують і передадуть кафедрі фізичної географії, геоморфології та палеографії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Замовник відправлення вважається співучасником злочину і матеріали стосовно нього виділено в окреме провадження.
Нагадаємо, на Кіровоградщині судитимуть членів злочинної організації, які переправили за кордон близько 40 ухилянтів. До «схеми» було залучено ще 7 осіб — жителів Запорізької області та Львова. Кожен з них виконував свою роль.