Ділки пропонували місцевим за різні суми вивезти їх до безпечніших регіонів України
Співробітники СБУ та правоохоронці Польщі ліквідували шахрайську схему виманювання грошей із мирних жителів, які хочуть виїхати з Бахмута.
Про це повідомляє СБУ.
Зловмисники видурювали гроші у мешканців фронтових регіонів України, які планували виїхати із зони бойових дій, у тому числі з Бахмута і Вугледара.
Ділки пропонували місцевим за різні суми вивезти їх до безпечніших регіонів України. Середня вартість таких «послуг» становила 30 тис. грн.
В основному шахраї «роздавали» свої обіцянки інвалідам та батькам малолітніх дітей, використовуючи групи у соцмережах і популярних месенджерах.
- Дата публікації
Зловмисники працювали по «передоплаті» у розмірі 50% від заявленої суми. Гроші отримували на банківські картки, оформлені на підставних осіб. Після чого припиняли спілкування з потерпілими і більше не виходили на зв’язок. Таким чином шахраї видурили у людей понад 1,5 млн грн.
Також шахраїв ошукували чоловіків призовного віку. За «окрему плату» зловмисники обіцяли військовозобов’язаним виготовити фальшиві документи для виїзду за кордон.
Наразі вдалося затримати одного з організаторів угруповання. Ним виявився мешканець Житомирщини, який безпосередньо контактував з клієнтами і пропонував їм «умови» для евакуації.
За даними слідства, ще двоє українських громадян, організаторів злочинної групи, наразі перебувають в одній з країн Євросоюзу.
Співробітники СБУ спільно з європейськими партнерами проводять комплексні заходи щодо затримання обох зловмисників та їхньої екстрадиції в Україну.
Під час обшуків за адресами проживання фігурантів у декількох областях України виявлено:
- мобільні телефони із доказами незаконної діяльності;
- 10 банківських карток, на які зловмисники отримували гроші від потерпілих.
Наразі одному із зловмисників, мешканцю Житомирщини, повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу — тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
Нагадаємо, Служба безпеки України викрила масштабну шахрайську схему, яку замаскували під псевдоінвестиційний проєкт «Life is good». Організатори «піраміди» пропонували своїм клієнтам стати інвесторами й переказати гроші на рахунок компанії, яка нібито допомагає «примножувати» капіталовкладення.