Яке церковне свято 14 лютого, чиї іменини святкувати, прикмети та заборони — про все пише LVIV.MEDIA
Церковне свято 14 лютого
14 лютого церква вшановує пам’ять святого мученика Трифона. Він був відомий тим, що зцілював людей та відганяв нечисту силу своїми молитвами.
Народився 232 року поблизу міста Апамеї (Мала Азія) в родині скромного селянина. Жив за християнськими правилами, допомагав нужденним і всім людям молитвами і чудотворною силою. Коли на престол зійшов імператор Декія, почалися гоніння за християнами. Під час одного з набігів схопили і святого Трифона. Навіть після жорстокого катування він не зрадив віру в Христа. А тому його стратили 2 (14) лютого 250 року.
14 лютого День Ангела святкують: Петро, Трохим, Тимофій, Семен, Давид, Трифон, Василь, Анастас, Анастасій.
Цей день в історії
- Міжнародний день дарування книг (це свято з’явилося у 2012 році та покликане об’єднати всіх, хто любить книги).
- Європейський день допомоги хворим на епілепсію (щорічні заходи розпочалися з 2009 року в Варшаві. Ці лютневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер).
- День всіх закоханих (щорічне свято, яке відзначають 14 лютого. Назва походить від святого Валентина, якого згадує цього дня під час літургії Католицька церква).
- День військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту Збройних сил України (сучасні війська РХБЗ складаються з підрозділів і частин, що виконують завдання по радіаційній, хімічній і неспецифічній біологічній (бактеріологічній) розвідці, дезактивації, дегазації і дезінфекції озброєння, техніки, обмундирування, інших матеріальних засобів, а також спеціальній обробці ділянок місцевості і споруд. До їх складу також входять підрозділи, призначені для застосування вогнеметно-запальних засобів (до середини 2000-х рр.) і маскуючих димів).
- День колеса огляду (це улюблений багатьма людьми атракціон, за допомогою якого можна піднятися на висоту і милуватися краєвидами. 1893 року у Чикаго з’явилося перше оглядове колесо. Його винахідником був американець Джордж Вашингтон Гейл Ферріс. 2021 року у Дубаї побудували найбільше на сьогоднішній день колесо огляду, висотою 210 метрів).
- День комп'ютерника (дату обрали не випадково. Адже 1946 року саме 14 лютого був створений перший у світі електронний комп’ютер ENIAC, щоб виконувати різноманітні розрахунки, видавати відповіді на запитання. Цього дня прийнято вітати всіх тих, хто так чи інакше пов’язаний зі сферою інформаційних технологій. В Україні свято вперше відсвяткували 2009 року).
****
1914 — виборча реформа в Галичині дозволила отримати українцям 27,2 % мандатів у крайовому сеймі, проте не була реалізована через початок Першої світової війни.
1990 — «Вояджер-1» зробив фотографію Землі з відстані 6,4 млрд км: Бліда блакитна цятка.
1992 — установлені дипломатичні відносини між РФ і Україною.
1993 — Україна, Польща та Угорщина підписали договір про співпрацю народів Карпатського регіону.
2005 — троє працівників PayPal заснували відеохостинг YouTube.
Які видатні українці народилися цього дня
1857 — Овксентій Корчак-Чепурківський, український гігієніст і епідеміолог, міністр УНР, дійсний член ВУАН.
1866 — Микола Василенко, український вчений-історик, громадський та політичний діяч.
1872 — Трегубов Самуїл Леонтійович, український ортопед-травматолог, родом з Полтавщини. Засновник кафедри ортопедії і травматології Харківського медичного інституту.
1908 — Петро Юхимович Шелест, українский політичний діяч, перший секретар ЦК КП України
1911 — Адальберт Борецький, українсько-словацький художник.
1930 — Георгій Якутович, український митець-графік, ілюстратор, майстер лінориту, деревориту й офорту, художник кіно, художник-постановник.
1947 — Штерн Борис Гедалійович, український письменник-фантаст.
Народні прикмети
- На небі до вечора хмари, значить найближчі дні будуть погожими.
- Погода 14 лютого вказує на те, якою буде весна: якщо тепло, то і найближчі 30 днів буде тепло.
- Якщо 14 лютого мороз, значить весна прийде пізно і буде холодною.
Що не можна робити в цей день
- Не варто нині байдикувати та цілий день лежати на ліжку.
- Не слід зловживати алкоголем, а також переїдати.
- Не гоже у цей день сваритися та лихословити.
- Не можна нині починати нові справи.