Яке церковне свято 8 лютого, чиї іменини святкувати, прикмети та заборони — про все пише LVIV.MEDIA
Церковне свято 8 лютого
8 лютого церква вшановує пам’ять Теодора Студита. Він був візантійським церковним діячем. Преподобний Теодор з 798 року був поставлений настоятелем монастиря Студійського в Константинополі. Він боровся з іконоборством, залишив цікаві богословські листи та твори.
8 лютого День Ангела святкують: Федір, Давид, Павло, Ксенофонт, Марія, Аркадій та Йоан, Ананій, Іван, Йосип, Петро, Семен.
Цей день в історії
- День пропозиції руки та серця (хоча це і не офіційний вихідний, а історія виникнення свята невідома, це чудова нагода освідчитися своїй коханій людині. Зробити це часом буває дуже непросто. Навіть у тому разі, якщо ви точно впевнені, що знайшли саме ту людину. Цей день мотивує всіх закоханих озвучити це важливе рішення та сподіватися, що отримаєш від коханої людини «Так» у відповідь).
- День нірвани (вважається, що саме 8 лютого Будда Шак’ямуні досяг перед фізичною смертю паранірвани, яка є найважливішою метою буддистської практики. В перекладі з санскриту «нірвана» означає «згасання» або «відсутність хвилювання». Тобто, людина звільняється від страждань, бажань та залежностей. 8 та 15 лютого буддисти проводять в своїх храмах медитації, приносять дари).
- День «Засмійся і розбагатій» (ці лютневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер. Мета цього дня — заохочувати сміх).
****
1106 — великий князь Київський Володимир Мономах склав «Повчання» — перший дидактично-художній твір Київської Русі.
1914 — у Монреалі створили українське видавництво «Новий Світ».
1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Ватиканом і Азербайджаном.
1994 — Україна приєдналась до програми НАТО «Партнерство заради миру».
1997 — у Києві була створена партія Християнсько-Народний Союз, яку у 2003 році було перейменовано на Християнсько-Демократичний Союз.
Які видатні українці народилися цього дня
1850 — Похитонов Іван Павлович, український живописець та графік.
1860 — Єремія Ломницький, церковний діяч, місіонер, священик-василіянин, співзасновник жіночого чернечого Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.
1904 — Ігор Белза, український і російський історик культури, музикознавець, композитор, педагог (пом. 1994 року).
1930 — Діана Петриненко народна артистка України, співачка (лірико-колоратурне сопрано), професор Національної музичної академії України ім. П.Чайковського.
1939 — Раїса Колесник, українська оперна співачка.
1969 — Сущенко Роман Володимирович, український журналіст, кореспондент національного державного агентства Укрінформ, політв'язень.
1971 — Балух Володимир Григорович, український громадський активіст, фермер, політв'язень.
1982 — Ірина Мерлені, олімпійська чемпіонка з вільної боротьби.
Народні прикмети
- Сніг випав — наступна зима буде пізньою.
- Сильний снігопад — до ранньої осені.
- Діброва почорніла — до хуртовини або відлиги.
- Капель дзвенить з дахів — до морозу.
Що не можна робити в цей день
- Не можна знімати оберіг.
- Не можна сваритися.