Пропонується скасувати у 2023 році ДПА
У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, яким пропонують скасувати у 2023 році державну підсумкову атестацію.
Відповідний законопроєкт 8228-2 опублікований на сайті ВРУ.
Метою законопроєкту є спрощення процедур завершення 2022/2023 навчального року у школі та зміна формату конкурсного відбору на навчання дітей до закладів фахової передвищої та вищої освіти.
Власне, документом пропонується скасувати у наступному році ДПА як інструмент оцінювання дітей після завершення 2022/2023 навчального року.
Вступ до закладів фахової передвищої освіти відбуватиметься за особливим порядком, який затвердить Міністерство освіти і науки.
- Дата публікації
Конкурсний відбір до закладів вищої освіти у 2023 році також пропонують проводити за особливим порядком. Зокрема, кількість навчальних предметів для конкурсного відбору — 4 (два обов’язкових і два на вибір вступника).
Так, в один день пропонується складати два обов’язкові навчальні предмети, а в інший день — два навчальні предмети за вибором вступника.
«На нашу думку, такий формат вступу до закладів вищої освіти, з одного боку, є спрощеним порівняно із складанням ЗНО (3-4 предмети в окремі 3-4 дні), а, з іншого боку, дозволить запобігти перенавантаженню дітей (на відміну від варіанту складання 4 навчальних предметів в один день)», — йдеться у пояснювальній записці.
Нагадаємо, українські школи мають обладнати системами зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження, а також стаціонарними металодетекторами та огорожами. Мета Концепції — створення безпечних умов у закладах освіти для забезпечення ефективного офлайн-навчання.