• Головна
  • Україна
  • "Тривожний" День Незалежності та другий саміт Кримської платформи: підсумки тижня

"Тривожний" День Незалежності та другий саміт Кримської платформи: підсумки тижня

Цей тиждень виявився насиченим на яскраві поді: День Незалежності України та День Державного прапора України, другий саміт Кримської платформи, обвал будинку у Львові та ще багато інших моментів, які варто згадати. Тож Lviv.Media підготувало матеріал про головні події тижня.

"Тривожний" День Незалежності

Кількість тривог у різних областях України 24 серпня

Всі українці з нетерпінням чекали 31-річницю Незалежності України. Однак причиною цьому стало не свято, а загроза з боку рф. Адже чимало експертів та офіційних представників української влади й силових структур попереджали про наміри росії нанести масований ракетний обстріл у різних містах України 24 серпня. На щастя, найгірші прогнози не справдились. У День Незалежності кількість обстрілів російськими військовими мало чим відрізнялась від будь-якого іншого дня. Але в Україні всеодно було неспокійно: за даними порталу “Мапа тривог”, 24 серпня в Україні пролунало 189 повітряних тривог. Наразі така кількість тривог — це абсолютний рекорд за один день за пів року повномасштабної війни. Попередній рекорд — 109 тривог — був зафіксований 23 квітня, перед Великоднем.

Як відзначали День Незалежності у Львові та громадах

Вшанування пам'яті Героїв, що віддали життя за свободу Україїни. Фото: Микита Печеник, Lviv.Media

Та не одними повітряними тривогами запам'ятався День Незалежності. У Львові та громадах області пройшли різні вшанувальні та святкові заходи. Так, у місті Лева до Дня Незалежності вшанували Героїв, які віддали своє життя за свободу нашої держави. Також у Львові біля Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного освятили плити “Алеї слави” на честь загиблих захисників України. У Дрогобичі провели урочисте віче з нагоди Дня Незалежності України. У Новояворівській громаді вшанували пам’ять воїнів громади, які загинули в боротьбі за Незалежність України. У Городоцькій громаді до Дня Незалежності відбулася перша екскурсія оновленим історико-краєзнавчим музеєм. Начальник Стрийської РВА вручив нагороди військовослужбовцям, правоохоронцям та рятувальникам району. А у Червонограді учасники місцевого братства ОУН-УПА провели урочистий захід біля пам’ятника Степану Бандері.

Другий саміт Кримської платформи

На саміті Кримської платформи зібралися понад 60 країн та міжнародних організацій. Фото: ОП

23 серпня, у День Державного прапора України, пройшов другий саміт Кримської платформи. Цьогоріч він відбувся в онлайн-форматі через повномасштабне вторгнення росії до України. До зустрічі долучилися понад 60 іноземних учасників з різних країн світу та міжнародних організацій. Єдиним з іноземців, хто особисто прибув у Київ, став президент Польщі Анджей Дуда. Після переговорів учасники саміту випустили спільну заяву, з якою можна онайомитись тут. Крім того, президент України Володимир Зеленський сказав, що наступний саміт може відбутись у Хорватії вже восени.

Обвал будинку на проспекті Свободи у Львові

Обвал будинку у Львові. Фото: Микита Печеник, Lviv.Media

26 серпня близько 01:30 у Львові на проспекті Свободи, 23 обвалилася частина триповерхового багатоквартирного житлового будинку. Руйнування зачепило 3 квартири: одна квартира зруйнована повністю, дві — частково. Також відбулось повне руйнування двох нежитлових приміщень загальною площею 80 кв. м. Обвал, імовірно, пов’язаний з будівельними роботами, які проводило ТзОВ “Фрідом Авеню” у сусідньому будинку.

У кількох областях можуть оголосити обов’язкову евакуацію

Евакуація з Донеччини. Фото ДСНС

Обов’язкову евакуацію населення можуть оголосити на деяких територіях Харківської, Запорізької та Миколаївської областей. В умовах обов’язкової евакуації держава безкоштовно забезпечує людям перевезення, проживання, харчування та медичні послуги. Також передбачено виплати жителям областей, з яких проводиться евакуація. Кому виплатять гроші та скільки можна дізнатись тут.

Паломників-хасидів закликали цьогоріч не їхати в Україну

Паломники-хасиди. Фото РБК-Україна

Служба безпеки України та Національна Поліція закликали паломників-хасидів цьогоріч не їхати до України на святкування Рош га-Шана в Умані. Таку рекомендацію вони узгодили спільно з правоохоронними структурами Ізраїлю та українською владою. Заклик не відвідувати Україну пов’язаний із високою ймовірністю ракетних обстрілів та дій росіян, спрямованих на дестабілізацію міжнаціональних відносин та завдання шкоди міжнародному іміджу України.

Україна отримає “митний безвіз” вже цього року

Україна отримає “митний безвіз”. Фото ілюстративне

Об’єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит та спрощення формальностей прийняв офіційне рішення запросити Україну приєднатися до них з 1 жовтня. Таким чином, Україна стане 36-ою державою-учасницею “митного безвізу”. Що це означає, та які реформи потрібні для цього - детальніше у матеріалі.

Ще одній категорії чоловіків дозволили виїзд за кордон

Морякам дозволили виїзджати за кордон. Фото ілюстративне

Морякам дозволили виїзджати за кордон. Для цього вони мають отримати погодження територіального центру комплектування. Таке рішення забезпечить роботою тисячі моряків та збільшити надходження до бюджету. Кому саме з моряків можна виїхати за кордон можна дізнатись тут.

Заклади освіти на Львівщині найкраще підготовлені до навчального року 

Діти йдуть в укриття. Скріншот з відео

87% навчальних закладів Львівської області мають укриття та можуть прийняти дітей на очне навчання. Це найкращі показники в Україні. Про це заявили міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет і голова Львівської ОВА Максим Козицький. Із початком навчального року працівники Головного управління ДСНС України у Львівській області будуть чергувати у закладах освіти. Крім того, зараз фахівці працюють на Львівщині над пілотним проєктом — класи безпеки.

Зміни  до трудового законодавства

Цьогоріч в Україні вже двічі змінювалось трудове законодавство. Зокрема, перші зміни стосуються організації трудових відносин в умовах воєнного стану та діятимуть лише на час воєнного стану. Однак нещодавно набрав чинності Закон України від 01 липня 2022 року № 2352-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин”. Він не обмежується воєнним часом. Lviv.Media розповідає, що саме зміниться для працівників та роботодавців.

Де у Львові можна придбати найдешевше житло

Де придбати квартиру. Фото ілюстративне

З початком повномасштабної війни в Україні продажі нерухомості впали. Однак, попри це, вартість одного квадратного метра у новобудові Львова зросла до 34 тис. гривень. Вартість житла на вторинному ринку теж зросла. Lviv.Media зібрало добірку найдешевших квартир на вторинному ринку у Львові, які пропонують придбати у серпні.