5 цифрових проєктів, які хочуть впровадити в Україні цього року
Цифровізація залишиться наскрізною реформою у 2022 році. Вона стосуватиметься різних сфер: від нових державних електронних послуг до діджиталізації медицини та соціальної сфери. Крім того, в цей блок входить і розвиток цифрової економіки та спрощення ведення бізнесу в Україні.
Розповідаємо про 5 найцікавіших цифрових проєктів, які планують впровадити у цьому році.
Програма “е-Кордон”
Цьогоріч планують запустити програму “е-Кордон”.
Це проєкт електронної черги на кордоні. Він дозволить заздалегідь зареєструватися в чергу і приїхати на митний пункт на визначений час. Відтак можна буде швидко проходити оформлення на кордоні, а транспортним засобам — не простоювати кілька днів.
Окрім того, у рамках програми біля пунктів пропуску створять комфортні зони очікування.
Система “Шлях”
“Шлях” — це система онлайн-бронювання дозволів при перетині кордону. З її допомогою можна буде забронювати дозвіл на міжнародні перевезення вантажів онлайн.
Система “е-Пасажир”
Цього року також хочуть запустити інформаційно-аналітичну систему “е-Пасажир”. Вона працюватиме з міжобласними пасажирськими перевезеннями.
За допомогою цієї системи можна буде моніторити всі транспортні засоби. Крім того, там з'являться реєстри маршрутів, автобусних станцій.
Наразі систему хочуть запустити в тестовому режимі до вересня 2022 року.
Система е-нотаріату
У 2022 також планують запуск експериментального проєкту щодо поетапного створення Єдиної державної електронної системи е-нотаріату.
У рамках проєкту автоматизують нотаріальні дії — наприклад, посвідчення підпису або документа. Також створять систему, яка включатиме електронне робоче місце нотаріуса. Отримувати нотаріальні послуги можна буде швидше та зручніше.
Paperless у сфері охорони здоров’я
Paperless у сфері охорони здоров’я продовжать впроваджувати і цьогоріч.
Запровадять нові електронні сервіси для пацієнтів щодо неонатального скринінгу, донорства крові та її компонентів.
Також запустять електронний рецепт на всі рецептурні лікарські засоби. До речі, ще з 1 жовтня е-рецепти працюють для інсуліну.
Додамо, цифровізація також торкнеться лісової галузі, земельних питань та екологічної політики. Загалом до кінця року планують збільшити до 130 кількість доступних послуг у Дії. Додати хочуть податкові послуги та послуги для внутрішньо переміщених осіб.