До початку проєкту багато викладачів соромилися говорити українською
ІТ-компанія SoftServe розробила платформу, щоб популяризувати українську мову серед викладачів позашкільних гуртків та секцій. Онлайн-ресурс створили разом із громадською організацією "Навчай українською".
Чому проєкт особливий
На сайті платформи можна знайти мовомаратони та челенджі, у межах яких учасники практикують українську та опановують професійну лексику. Сайт також пропонує перелік гуртків та секцій (танцювальні студії, музичні школи, спортивні секції тощо), де викладають лише українською мовою. Наразі він налічує понад 400 закладів у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі та Дніпрі.
У 2020-2021 році громадська організація провела два 21-денних челенджі "Навчай українською". У ньому взяли участь півтори тисячі викладачів та тренерів з Києва, Запоріжжя та Дніпра. Підсумком цих челенджів став сімейний фестиваль "МовоСфера" із презентацією українськомовних гуртків у різних сферах.
Під час фестивалю у прямому ефірі між Дніпром, Запоріжжям та Києвом пройшов масштабний танцювальний флешмоб з популяризації української мови. За останній рік участь у челенджах взяли близько 2000 викладачів та ще 1000 розпочали навчання цього листопада.
Викладачі бояться переходити на українську
За даними "Навчай українською", у 2020 році українською мовою викладали лише 16% позашкільних гуртків та секцій у Києві та 8% у Харкові. Проте є ті люди, які мають бажання викладати українською, але через відсутність підтримки від колег бояться рухатися далі.
"Вчителі та вихователі гуртків часто бояться переходити на українську, бо відчувають, що невпевнено нею володіють. Ми дуже раді, що така чудова ініціатива "Навчай українською" може допомогти їм із цим, а студенти нашої ІТ-Академії та фахівці SoftServe технічно підтримали проєкт та створили для них сайт", — розповів Ігор Когут, старший ментор ІТ-Академії SoftServe.
Додамо, що до 30-ї річниці незалежності України "Навчай українською" провели "Мовомаратон", завдяки якому понад 5000 українців перейшли на українську мову.
Ініціатива реалізовується за підтримки Українського культурного фонду, Міністерства молоді та спорту України, Уповноваженого із захисту державної мови, низки організацій (SoftServe, освітня онлайн-платформа EdEra, Univer PL, Revenue Grid, Є-Мова, Портал мовної політики та радіо Країна FM).
Нагадаємо, що у липні ІТ-компанія SoftServe розпочала працювати з Українським культурним фондом. Вона розробляє для організації онлайн-платформу культурних ініціатив у регіонах.