Щорічно в Європейському Союзі може з'являтися близько 30 тисяч нових мігрантів
Країни Європейського Союзу змогли домовитись про розподіл мігрантів попри спротив Польщі та Угорщини.
Про це повідомляє польське видання RMF FM.
«Міністри внутрішніх справ країн-членів Європейського союзу ухвалили у Люксембурзі рішення про так звану обов'язкову солідарність. Йдеться переселення мігрантів, які прибувають через Середземне море до Італії чи Мальту», — йдеться у повідомленні.
Угоду підтримали такі країни, як Франція, Німеччина та Італія.
Так, згідно з пропозицією Швеції, яка наразі очолює ЄС, держави матимуть три варіанти:
- вони зможуть приймати мігрантів;
- платити за тих, кого не пустили;
- зробити вибір на користь так званої оперативної допомоги.
Ця позиція тепер обговорюватиметься з Європейським парламентом. Міграційний пакет має набути чинності на початку року.
- Дата публікації
До слова, щорічно в Європейському Союзі може з'являтися близько 30 тисяч нових мігрантів. На Польщу зокрема припадатиме близько 2 000 людей.
Водночас Варшава виступила проти шведської пропозиції, оскільки вважає, що де-факто вона буде змушена приймати мігрантів й матиме лише вибір між їх прийомом або виплатою фінансового еквівалента у розмірі 20 000 євро за кожну не допущену в країну людину.
Так, заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Бартош Гродецький на зустрічі міністрів внутрішніх справ ЄС заявив, що цей механізм є неприйнятним для Польщі.
«Ми не можемо пояснити суспільству, яке прийняло понад мільйон військових біженців з України, що якщо вони не приймуть більше зараз, то фактично їм доведеться платити з власної кишені», — зазначив Бартош Гродецький.
Нагадаємо, масовий наплив біженців до Польщі, який спровокувала війна та повернення частини українських чоловіків в Україну для оборони держави, суттєво змінили портрет українців, які проживали в цій країні раніше. LVIV.MEDIA зібрало всю наявну інформацію щодо дослідження цих змін.