Деякі американські чиновники обурені відкиданням цього рішення
Адміністрація Байдена поки що не буде користуватися своїми повноваженнями щодо ленд-лізу для відправки зброї в Україну. Основна причина: виділені кошти ще не обнулені.
Про це пише видання Politico 10 квітня.
За час повномасштабної війни Сполучені Штати під керівництвом президента Джо Байдена виділили майже 35 мільярдів доларів на допомогу Україні. Кошти надходять від скорочень військових запасів США або майбутнього виробництва зброї. Минулого року Конгрес ухвалив історичне рішення про ленд-ліз, яке дозволяє США подарувати зброю Україні з очікуванням відшкодування.
«Ми віддаємо пріоритет допомозі з безпеки, за яку вони не повинні були б нам платити», — сказав високопоставлений чиновник із адміністрації Байдена з умовою збереження анонімності.
Втім, існує й інша причина поки що не користуватися ленд-лізом. Зараз, щоб ухвалити рішення про відправку зброї в Україну, його мають підтримати обидві партії: демократи та республіканці. Якщо опір республіканців зросте або народні настрої обернуться проти війни, тоді ленд-ліз використовують, щоб обійти блокування поставок зброї.
Попри логічність пояснень деяких американських чиновників не влаштовує відкладання ленд-лізу.
«Оскільки наші оборонні запаси скорочуються, для адміністрації Байдена абсурдно сидіти, склавши руки, та ігнорувати повноваження Конгресу щодо ленд-лізу. Використання ленд-лізу є набагато кращим планом, ніж продовжувати роздавати зброю безкоштовно», — сказав сенатор Джон Корнін (республіканець від Техасу), який був прихильником ухвалення закону.
У Білому домі та Конгресі питання ленд-лізу піднімають доволі часто. Використання цієї можливості заспокоїло б тих, хто вважає, що США занадто багато віддають Україні. Але інші кажуть, що ленд-ліз не вирішить проблему скорочення запасів зброї в Америці — якщо взагалі не поглибить її, стимулюючи передачу дефіцитної зброї Україні.
Адміністрація Байдена переконана, що Україна має те, що їй потрібно на цьому етапі війни. Більше зброї буде, якщо зміниться ситуація на фронті.
Нагадаємо, із секретних документів Пентагону стало відомо, що Єгипет планував виготовити для Росії 40 000 ракет.