Єврокомісія хоче перетворити свої пріоритети на дії
Європейська комісія прийняла робочу програму на 2023 рік та визначила основні пріоритети розвитку. Одним із факторів до змін слугувало повномасштабне вторгнення РФ в Україну.
Про це повідомили на сторінці Єврокомісії у Twitter.
«Агресія Росії проти України породжує виклики, які ми можемо подолати лише в єдності. З нашою робочою програмою на 2023 рік ми хочемо побудувати міцний і єдиний Союз. Цього року ми перетворимо наші пріоритети на дії, зосередившись на цих ініціативах», — йдеться у повідомленні.
Більше по темі
- Дата публікації
Зокрема, у цій програмі є такі пункти:
- Європейська зелена угода — ЄС і надалі прискорюватиме свій енергетичний перехід, зміцнюватиме стале харчування та транспорт, а також боротиметься з харчовими та текстильними відходами, створюючи здоровіші екосистеми.
- Європа, придатна для цифрової ери — у 2023 році ЄК запровадить Закон про критичну сировину, підтримає малий і середній бізнес шляхом подальшої боротьби з простроченнями платежів і допоможе підприємствам на єдиному ринку. Також Єврокомісія зосередиться на спільному європейському просторі даних про мобільність.
- Економіка, яка працює з людьми — соціальну ринкову економіку ЄС планується зробити більш стійкою та зміцнити економічну базу шляхом:
- зміцнення бюджету;
- створення Союзу ринків капіталу;
- запровадження Європейського стовпа.
- Сила Європи у світі — у 2023 році Єврокомісія представить нову стратегію безпеки та оборони ЄС. Водночас продовжиться реалізація стратегії інвестицій в інфраструктуру в усьому світі, заснованої на демократичному підході.
- Просування європейського способу життя — ЄК продовжить будувати здорову спільноту, роблячи Європейський освітній простір реальністю до 2025 року та зміцнюючи Союз безпеки. Зокрема, після Конференції про майбутнє Європи представлять нову ініціативу щодо психічного здоров’я.
- Новий поштовх у європейській демократії — у 2023 році Єврокомісія запропонує пакет захисту демократії, щоб зміцнити демократичну стійкість і захистити систему від зовнішніх загроз. Також буде оновлюватись антикорупційна законодавча база.
Нагадаємо, Європейська комісія інвестує 100 млн євро у відбудову українських шкіл, які були зруйновані внаслідок російської агресії.