Блакитний колір очей при народженні змінюється набагато частіше, ніж темний
Колір наших очей не завжди залишається незмінним протягом усього життя — він може змінюватися через нещасний випадок, інфекцію або сонячні промені. А іноді зміни відбуваються без всяких видимих причин.
Про це 4 грудня пише BBC.
Дослідження показали, що відповідь на питання, чи зміниться колір очей немовля з віком, залежить від самого кольору.
Зі 148 немовлят, за якими спостерігали стенфордські науковці, майже дві третини народилися з карими очима, а одна п’ята — з блакитними.
Через два роки із 40 блакитнооких немовлят до дворічного віку 11 мали темно-карі очі, троє світло-карі, а двоє — зелені. Із 77 карооких новонароджених майже всі (73) мали карі очі у віці двох років. Таким чином, блакитний колір при народженні змінюється набагато частіше, ніж темний.
Найпоширеніша зміна кольору очей немовлят — від світлого до темнішого. Ці зміни, як правило, відбуваються у ранньому дитинстві. І, як свідчать спостереження, колір очей припиняє змінюватися до шести років.
Попри те, що цей феномен багато не досліджували, зміна кольору очей, як виявляється, найбільш поширена серед мешканців північної Європи, жителів тихоокеанських островів або представників змішаних рас.
Існують паралелі зі змінами кольору волосся, які іноді спостерігають у цих популяціях протягом дитинства.
«Ви побачите фото дітей, які були блондинами в дитинстві, а потім у них стало темно-каштанове волосся, коли вони підросли. Пігмент у нашому волоссі з часом може поступово збільшуватися, і це, мабуть, тому, що клітини, які виробляють пігмент, фактично накопичуються і мігрують у цю область», — каже Девід Маккі, професор офтальмології в інституті Lions Eye при університеті Західної Австралії.
А ось чому очі деяких дітей з часом виділяють більше меланіну, залишається загадкою, каже Маккі.
Втім, за його словами, бувають ситуації, коли через пошкодження змінюється колір саме райдужної оболонки. Наприклад, якщо в очі потрапляє багато крові. Але найчастіше, за словами вченого, причиною стає інфекція.
Таким чином, хоча зміни кольору очей зазвичай викликають захоплення і здивування, дослідники застерігають уважно за ними стежити, щоб не упустити серйозні причини.
Нагадаємо, багато досліджень свідчать про те, що свідомо чи ні, люди вибирають домашніх тварин, які відображають наші власні фізичні характеристики, та що з часом вони переймають особливості свого власника.