Вчені розповіли, що через екстремальні теплові хвилі цілі регіони на Землі можуть стати безлюдними
Червоний Хрест та Організація Об’єднаних Націй попередили, що температура стане настільки екстремальною в деяких регіонах світу протягом десятиліть, що людське життя стане нестійким. Тому вони закликали людей та уряди зробити більше, щоб перемогти спеку або краще підготуватись до неї. Хвилі тепла, подібні до недавніх, простягаються від Сакраменто, Каліфорнія, до Сомалі та Сичуані, Китай.
Про це пише Daily Sabah.
За прогнозами організацій, хвилі тепла «перевищують фізіологічні та соціальні межі людини» у Сахелі, на Африканському Розі, у Південній та Південно-Західній Азії, а екстремальні явища викликають «великомасштабні страждання та загибель людей».
Цього року в таких країнах, як Сомалі та Пакистан, передбачають майбутнє з більш смертоносними, частішими та інтенсивнішими гуманітарними надзвичайними ситуаціями, пов’язаними зі спекою.
Управління ООН з координації гуманітарних питань та Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця опублікували звіт напередодні саміту зі зміни клімату Конференції ООН зі зміни клімату, що відбудеться наступного місяця в Єгипті.
«Ми не хочемо драматизувати це, але дані ясно показують, що це веде до дуже похмурого майбутнього», — сказав генеральний секретар IFRC Джаган Чапагейн.
Вони заявили, що необхідно негайно вжити агресивних заходів для запобігання тепловим лихам, які потенційно повторюються, перерахувавши кроки, які можуть пом’якшити найгірші наслідки екстремальної спеки.
- Дата публікації
Існують чіткі межі, за якими люди, які зазнають впливу сильної спеки та вологості, не можуть вижити.
За нинішніх траєкторій хвилі тепла можуть зустріти і перевершити ці фізіологічні та соціальні межі в найближчі десятиліття, у тому числі в таких регіонах, як Сахель, а також у Південній та Південно-Західній Азії.
Наслідками цього будуть «великомасштабні страждання і загибель людей, переміщення населення і подальша нерівність, що вкоренилася».
У звіті йдеться, що екстремальна спека є «тихим убивцею», щороку забираючи тисячі життів як найстрашнішу небезпеку, пов’язану з погодою, і ця небезпека зростатиме «тривожними темпами» через зміну клімату.
Згідно з дослідженням, цитованим у доповіді, до 2050 року кількість бідних людей, які живуть в умовах екстремальної спеки в міських районах, зросте на 700%, особливо у Західній Африці та Південно-Східній Азії.
«Прогнозовані майбутні рівні смертності від екстремальної спеки приголомшливо високі — до кінця століття можна порівняти за величиною з усіма видами раку або всіма інфекційними захворюваннями — і приголомшливо нерівні», — йдеться у звіті.
Нагадаємо, вчені Університету Кертіна в Австралії вважають, що через 200-300 мільйонів років сформується один суцільний континент.