Вчені Університету Кертіна в Австралії вважають, що через 200-300 мільйонів років сформується один суцільний континент
Через сотні мільйонів років Земля матиме кардинально інший вигляд, оскільки найбільший океан на земній кулі зникне, а дослідники кажуть, що утвориться континент Амасія внаслідок зіткнення Північної Америки та Азії.
Таке дослідження, опубліковане в National Science Review, висвітлює висновки групи дослідників з Університету Кертіна в Австралії.
За інформацією дослідників, щороку Тихий океан зменшується в розмірах на кілька сантиметрів, і за зображеннями з суперкомп’ютера вони очікують, що новий континент сформується через 200-300 мільйонів років.
Рух тектонічних плит не є новою тенденцією. Доктор Чуан Хуанг з Університету Кертіна сказав, що протягом останніх двох мільярдів років суперконтинент формується приблизно кожні 600 мільйонів років.
Вчені очікують, що Америка зіткнеться з Азією, утворивши суперконтинент Амасію.
Якщо дослідження виявляться точними, шість континентів Землі повільно зіллються в одну гігантську сушу, оточену Атлантичним та Індійським океанами.
Вчені збентежені тим, що Земля обертається швидше, ніж зазвичай.
Дослідники кажуть, що ключовою частиною нового суперконтиненту стане рух Австралії.
Очікується, що континент спочатку зіткнеться з Азією, перш ніж Північна Америка зіллється з Азією.
Дослідницька група заявила, що Тихий океан — це те, що залишилося від суперокеану Панталасса, і він зменшувався приблизно з епохи динозаврів.
Панталасса оточував останній суперконтинент, який експерти називають Пангеєю.
Вважається, що Пангея почала розпадатися більше 200 мільйонів років тому і призвела до утворень суші та океану, які ми знаємо сьогодні.
З появою нового континенту кліматичні моделі зміняться, і велика частина «Амасії» може нагадувати пустелю через відсутність морського впливу.
Вчені очікують, що рівень моря буде нижчим, а величезна внутрішня частина суперконтиненту буде дуже посушливою з високими добовими діапазонами температур.
Нагадаємо, нещодавно вчені розкрили таємницю зникнення великих білих акул на узбережжі Південної Африки.