Вперше українська приватна галерея презентувала виставку на запрошення національної інституції Італії
Львівська галерея Zenyk Art Gallery у четвер, 10 липня, офіційно представила у Римі експозицію “Маленький Принц”. Виставку відкрили у національному музеї Museo delle Civiltà. Це вперше українська приватна галерея презентувала виставковий проєкт на запрошення національної інституції Італії. Про це повідомили у ZAG.
Тематика виставки “Маленький Принц”
Виставка “Маленький Принц” об’єднала 31 твір 23 сучасних українських художників. Роботи концептуально пов’язані з філософськими мотивами однойменного твору Антуана де Сент-Екзюпері, а тематика присвячена всім українським дітям — на небі, на землі, в дорозі, в окупації, у полоні, в еміграції і вдома.
Вперше її представили у лютому, в галереї ZAG. Тоді “Маленький Принц” зібрав понад 35 000 відвідувачів за 76 днів. Відтак після успіху в Україні, 10 липня експозицію офіційно представили міжнародній спільноті у Museo delle Civiltà (MUCIV, Рим) — національному музеї, будівля якого була збудована ще в XIX столітті з метою збереження культурної спадщини Італії.
“Ця виставка з’явилася в Римі завдяки мистецькому діалогу. Після знайомства з проєктом “Маленький Принц” італійська делегація виявила глибоку зацікавленість у представленні його на рівні державної інституції. З ініціативи Міністерства культури України ми змогли розпочати процес співпраці. Для мене важливо, що цей діалог виник не лише навколо творів, а довкола цінностей — гідності, пам’яті та тяглості ідентичності. Українське мистецтво, як і культура, сьогодні несе на собі величезну відповідальність у відповідь на надзвичайний виклик, і водночас — здатність говорити про людське універсальною мовою. Саме тому цей проєкт єднає настільки різні культурні середовища та досвіди”, — зазначила кураторка виставки Христина Береговська.
Проєкт реалізується за протекції міністерств культури України та Італії
Проєкт реалізується за протекції Міністерства культури та стратегічних комунікацій України й Міністерства культури Італії, згідно з міждержавними домовленостями про співпрацю.
У рамках офіційної делегації обидва міністерства зацікавилися продовженням культурного обміну та посиленням присутності українського мистецтва в європейському публічному просторі. Зокрема проговорили можливість організації виставки всесвітньо відомих сучасних італійських мистців в галереї ZAG в Україні.
Нагадаємо, Zenyk Art Gallery створили з ініціативи Зіновія Козицького — підприємця, засновника Благодійного фонду Козицького та проєкту “Ми і світ”. Від початку повномасштабного вторгнення куратори мистецького проєкту здійснили послідовну культурну дипломатію, формуючи публічні простори, де голос українського мистецтва переконливо звучить у міжнародному дискурсі.
“Проєкт “Маленький Принц” був задуманий як форма культурної присутності України у світі в часи великої турбулентності. Його поява в Римі стала можливою завдяки послідовній роботі команди та відкритості італійських й українських інституцій до співпраці. Для нас важливо, що українське мистецтво сьогодні входить у діалог із провідними європейськими музеями — не як єдиний епізод, а як усвідомлена частина культурного процесу”, — зазначив Зіновій Козицький
Відкриття виставки відвідали:
- Микола Точицький — Міністр культури та стратегічних комунікацій України
- Алессандро Гіулі — Міністр культури Італії
- Заступники міністрів
- Голови територіальних громад Львівської області
- Голови та мери різних областей та міст України
- Митрополит Української греко-католицької церкви Борис Ґудзяк
- Тарас Добко — ректор Українського католицького університету
- Пауло Маттеуцці — Zaha Hadid Architects