• Спорт
  • Україна дебютувала на олімпіаді з футболу поразкою від Іраку: рахунок

Україна дебютувала на олімпіаді з футболу поразкою від Іраку: рахунок

Матч завершився перемогою команди Іраку з рахунком 2:1

Українська олімпійська збірна з футболу зіграла 24 липня у французькому місті Ліоні з командою Іраку. Матч завершився рахунком 2:1 на користь Іраку.

Україна вперше в історії виступила на олімпійському футбольному турнірі, пройшовши кваліфікацію та ставши півфіналістом молодіжного Євро-2023. Олімпійська збірна України зіграла з Іраком у межах першого туру групового етапу Олімпійського футбольного турніру в Парижі.

Стартовий склад збірної України був таким: Кирило Фесюн, Олександр Мартинюк, Арсеній Батагов, Максим Таловєров, Ілля Крупський, Валентин Рубчинський, Михайленко, Дмитро Криськів, Максим Брагару, Максим Хлань, Данило Сікан.

Під 14 номером у складі української команди — представник Львівщини, нападник донецького "Шахтаря" Данило Сікан. Львівщину також представляли запасні гравці Олексій Сич та Олег Федор. Обидва — гравці ФК "Рух" Львів.

Яскраві миті першого тайму матчу:

• На 26 хвилині 18 номер української команди Дмитро Криськів грубо зіграв у центрі поля та отримав жовту картку.
  • На 37 хвилині Максим Брагару пройшов двох гравців на фланзі, але Максим Хлань не зумів влучити в порожні ворота.
  • На 38 Ірак заробив штрафний удар, але Кирило Фесюн вдало зіграв на виході та кулаком вибив м'яч якомога далі.
  • На 40 хвилині Ілля Крупський прорвався по правому флангу, але пробити повз воротаря не вдалося.
  • Перший тайм закінчився рахунком 0:0. Впродовж першого тайму від збірної України було сім ударів по воротах, але жодного забитого м’яча. У першому таймі українці домінували, створивши чимало яскравих моментів.

Запасний голкіпер збірної України Георгій Єрмаков після першого тайму у коментарі для Суспільне Спорт сказав: "Я бачу, що на полі хвилювання немає, і гра гарно йде. Проте потрібно пам'ятати, що це футбол, і гра може перевернутися у будь-який бік. Треба продовжувати грати, як грали і навіть краще.Суперник непростий. Грає у низьку оборону, в чотири захисники. Але мені подобається, як виглядає збірна України. Гадаю, нам потрібно продовжувати, як ми й почали".

Знакові миті другого тайму матчу:

• На 47 хвилині Максим Хлань прострілював на Данила Сікана, однак Сікан не зміг пробити по м'ячу в боротьбі із захисником.
  • На 51 хвилині Сікан пробивав після передачі Криськіва зі штрафного, але по горобцях пішов цей удар.
  • На 53 хвилині збірна України вийшла вперед. Дмитро Криськів подавав зі штрафного, м'яч відскочив до Валентина Рубчинського, який пробив повз захисників та воротаря.
  • На 55 хвилині пенальті призначає суддя у ворота збірної України. Максим Таловєров підштовхнув Хуссейна в спину.
  • На 57 хвилині Хуссейн переграв Кирила Фесюна, пробивши точно в лівий кут воріт. Рахунок 1:1
  • На 61 хвилині Максим Брагару отримав жовту картку за розмови з арбітром.
  • На 72 хвилині потрійна заміна в складі української команди — замість Брагару, Михайленка і Таловєрова на поле вийшли Сич, Федор та Салюк.
  • На 75 хвилині Ірак виходить вперед — 2:1
  • На 79 хвилині подвійна заміна в команді України: замість Криськіва та Сікана на поле вийшли Очеретько та Краснопір.
  • На 90 хвилині арбітр додав 12 хвилин до основного часу. Максим Хлань після подачі Федорова забив м’яч, але арбітр зафіксував, що м'яч вийшов за межі поля.
  • Штрафний удар на користь України від Очеретька, але удар не точний.
  • Поєдинок завершився перемогою Іраку.

Футбольний турнір на Олімпіаді-2024 прийматиме одразу сім міст Франції. Окрім Парижу, Ігри також відбуватимуться в Нанті, Бордо, Ліоні, Сент-Етьєні, Марселі та Ніцці. Крім України, Європа буде представлена командами Іспанії, Ізраїля, а також Франції, яка є господаркою турніру.

Регламент змагань передбачає, що футболісти, що беруть участь у турнірі, повинні народитися після 1 січня 2001 року. Однак кожна збірна може внести в заявку до трьох гравців, які старше цього віку.

Дві найкращі команди з кожного квартету вийдуть у плейоф. Далі вони змагаються у чвертьфіналі, переможці якого виходять у півфінал. Переможці півфіналів розіграють у фіналі золоті та срібні нагороди Олімпіади-2024, а невдахи 1/2 фіналу зіграють у матчі за бронзові медалі.

27 липня Україна гратиме проти команди з Марокко, яка перемогла Аргентину - 2:1.