Третина таких хворих помирає: львівські медики видалили у пацієнта 40-сантиметрові тромби

Чоловік напередодні переніс операцію, після цього у нього утворились тромби

Медики Львова провели складну операцію. На лікарняне ліжко потрапив пацієнт із Луцька. У нього була сильна задишка навіть у стані спокою. Після відповідних обстежень лікарі поставили діагноз: у чоловіка ТЕЛА (тромбоемболія легеневої артерії), пише Zaxid.net.

Рятувати 54-річного довелось негайно. Згодом медики з’ясували, що два тижні тому чоловік переніс операцію – у нього видалили жовчний міхур.

"І він спершу почувався добре. А тоді раптом йому стало важко дихати, була виражена загальна слабкість. Лікарі запідозрили тромбоемболію легеневої артерії і скерувала чоловіка до Львова, бо з таким діагнозом хворих рятують практично лише тут", - йдеться у повідомленні.

Лікарі пояснюють, що у всіх хворих, які перенесли оперативне втручання, можуть утворюватись тромби у нижніх кінцівках. Аби попередити небезпеку, їм призначають препарати, які не дозволяють тромбам утворюватися. Проте у лучанина тромби все ж утворились і перейшли у легеневу артерію.

Однак йому пощастило, адже третина людей із таким діагнозом помирають одразу. Інші виживають, проте можуть померти найближчим часом.

Медики зробили усі обстеження та через дві години повезли пацієнта в операційну. Оперувала пацієнта команда спеціалістів під керівництвом кардіохірурга, професора Любомира Кулика.

"Виявилося, що тромби перекрили праву легеневу артерію, ліву, утворився тромб-вершник і у правих відділах серця був тромб, який вільно рухався. Якби він пішов далі, пацієнт міг померти", - кажуть лікарі.

І додають, що якщо усі тромби, які видалили у пацієнта, скласти докупи, їх довжина буде понад 40 см. Зараз чоловік уже здоровий і його виписали із лікарні додому.