В Україні скоротили термін самоізоляції, а підлітки відсьогодні можуть отримати тисячу за вакцинацію
В Україні скоротили тривалість лікування пацієнтів з коронавірусом
Мінздоров'я скоротило тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування пацієнтів з коронавірусом. Через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного тесту самоізоляцію можна завершувати. Основна умова — відсутність симптомів.У такому випадку робити ПЛР-тест для завершення самоізоляції не обов’язково.
Водночас якщо минуло менш ніж 5 днів, а пацієнт отримав негативний результат ПЛР-тестування, то це також є підставою для завершення самоізоляції. До слова, раніше обов’язкова самоізоляція тривала 10 днів.
Також Мінздоров'я змінили вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок Covid-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком Covid-19.
Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми коронавірусу. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом.
Нагадаємо, в Україну прибула перша партія таблеток проти коронавірусу. Найближчим часом Міністерство охорони здоров’я розподілить ліки та відправить їх у регіони. До квітня 2022 року в Україну надійде ще 240 тис. курсів препарату.
Мінздоров'я розповіло про різницю між симптомами коронавірусу та побічною реакцією на щеплення
Мінздоров'я повідомляє, що часто після щеплення від коронавірусу з'являються симптоми, які можна сплутати з ознаками хвороби. У Центрі з контролю та профілактики захворювань США та МОЗ пояснили, які реакції можуть бути після щеплення, і як відрізнити їх від хвороби.
Побічними реакціями після щеплення є: головний біль, слабкість, підвищення температури. Однак, Мінздоров'я зазначає, що це нормальна реакція організму на введення препарату. Та вони не можуть тривати кілька тижнів чи місяців, це притаманно коронавірусу. Також після щеплення не може бути кашлю, задишки, спотворення або втрата смаку/нюху.
Варто пам’ятати, що коронавірусу тривають набагато довше, ніж реакція на вакцину. Вони також можуть супроводжуватися ускладненнями: пневмонією, проблемами з нирками та/або серцем, запаленнями нервової системи або загостренням хронічних хвороб тощо. Реакція на щеплення до таких наслідків не призводить.
- Дата публікації
Відсьогодні підлітки можуть отримати тисячу за вакцинацію
7 лютого набула чинності постанова Кабміну про розширення програми єПідтримка для підлітків віком 14-18 років.
Крім стандартних цілей на спорт, кіно, театри, подорожі, підлітки зможуть витратити свою тисячу гривень на освітні курси, шкільне приладдя та канцелярські вироби. Також уряд планує незабаром дозволити людям з інвалідністю І та ІІ груп купувати ліки. Наразі така можливість є лише у пенсіонерів.
Нагадаємо, ПриватБанк почав оформлювати цифрові картки єПідтримка для підлітків віком 14-17 років.