Коли варто викликати "швидку" пацієнтам із Covid-19: поради МОЗ

Висока температура чи кашель не є показом до виклику "швидкої"

Наразі в Україні на стаціонарне лікування госпіталізують пацієнтів із Covid-19 середньої тяжкості та тяжких хворих. Водночас рішення про госпіталізацію ухвалює саме лікар, ґрунтуючись на проведеному обстеженні та симптомокомплексі конкретного хворого.

Фото: Микита Печеник, Lviv.Media

Щоб не допустити погіршення стану, у Міністерстві охорони здоров'я пацієнтам із Covid-19 радять звертати увагу на такі симптоми та стани:

  • біль у грудній клітці
  • важкість дихання, задишка у стані спокою, ознаки дихальної недостатності
  • сатурація з рівнем кисню в крові менше ніж 92%. Для вимірювання сатурації в домашніх умовах можна використовувати пульсоксиметр
  • порушення свідомості
  • інші ознаки, що загрожують життю та свідчать про критичний стан пацієнта

Хоча б один із вказаних пунктів може свідчити про необхідність госпіталізації. Саме тому в таких випадках варто звертатись до лікаря.

Проте, у будь-якому разі потрібно консультуватися із сімейним лікарем. Саме він може надати рекомендації та визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.

У МОЗ наголошують, що викликати бригаду екстреної медичної допомоги варто лише за наявності для цього реальних показів. Висока температура чи кашель не є показом до виклику "швидкої".

Нагадаємо, ситуація з кількістю хворих на коронавірус на Львівщині залишається напруженою. Лише за понеділок до лікарень госпіталізували 306 осіб.