Статистика смертності від коронавірусу на Львівщині серед вакцинованих
За 2021 рік на Львівщині провели понад мільйон щеплень. 1 дозою вакцинували 990 863 людей, а 2 дози отримали 929 749 людей. Про це повідомили Lviv.Media у Львівському обласному центрі контролю та профілактичних хвороб МОЗ.
Також вже 2849 осіб встигли отримати бустерну дозу, яка потрібна, щоб посилити ефективність вакцини, а майже 100 — вакцинувались додатковою дозою, що має убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві попередні дози могли не дати необхідного захисту.
З усіх вакцинованих за 2021 рік у Львівській області на Соvіd-19 перехворіли лише 7244 людини. Хоча за увесь час у Львівській області коронавірус підтвердили у 227 738 людей.
Щодо смертності від початку пандемії та станом на 13 січня 2022 року від ковіду в області померло 6093 людини. З них за 2021 рік — 4160 людей.
З тих, хто вакцинувався, за весь час пандемії померло лише 105 людей. 61 людина була вакцинована двома дозами, а 44 — однією.
Загалом за місяцями ситуація зі смертністю вакцинованих у 2021 році виглядає так:
серпень — 1 людина, вересень — 7 людей, жовтень — 18 людей, листопад — 49 людей, грудень — 30 людей.
Чому вакцина не захищає на 100%, але робити щеплення — важливо
Попри те, що вакциновані значно менше хворіють і серед них набагато менший відсоток летальних випадків, все ще існує міф, що, мовляв, вакцинуватися не потрібно, бо щеплення не дає 100% результату.
Водночас керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактичних хвороб МОЗ Наталія Іванченко наголошує, що вакцинація від будь-якої хвороби ніколи не забезпечувала повного захисту для усіх вакцинованих, і це нормально. Не виняток і вакцина від коронавірусу.
“Уся вакцинація гарантує захист на 95%. Завжди є 5% людей, які не дають імунної відповіді на вакцину, через певні фізіологічні особливості. Якщо ми говоримо про вакцину від коронавірусу, то кожен виробник гарантував її ефективність. Найвище давали Pfizer — 95-96%, понад 70% гарантував Coronovac, але оскільки змінюється штамовий склад вірусу, то коли прийшов Дельта-штам оголосили, що ефективність всіх вакцин знижується. Коли з'явився Омікрон, вирішили ввести бустерну дозу, щоб підвищити захист організму”, — пояснює Наталія Іванченко.
Попри те, що і вакциновані можуть хворіти, за статистикою помітно, що летальних випадків серед щеплених значно менше. А ті, що є, за словами експертки, пов'язані із супутніми хворобами.
“З тих вакцинованих, що, на жаль, померли, усі мали важкі хвороби та патології. Загалом летальність реєструється переважно серед невакцинованих, а в реанімації також більшість — невакциновані”, — додає Наталія Іванченко.
Також вакциновані переважно легше переносять хворобу. Наразі більшість щеплених навіть не потрапляє на стаціонарне лікування.
Тож Наталія Іванченко акцентує, що вакцинуватися — потрібно.
“По-перше, щеплення потрібне, щоб залишитися живими. Це дуже вагомий аргумент. По-друге, є більший шанс не потрапити у відділення реанімації. І також є більший шанс не бути госпіталізованим, а перенести хворобу легко, навіть якщо вона все-таки станеться”, — підсумовує лікарня.
Нагадаємо, кількість нових хворих на коронавірус на Львівщині зростає. Учора ввечері рішенням Держкомісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій область перевели у помаранчеву карантинну зону. Школам Львівщини рекомендують перейти на дистанційне навчання.
Додамо, більше про вакцинацію дивіться у відео.
Довідка. Статистичну інформацію на запит Lviv.Media надали у Львівському обласному центрі контролю та профілактичних хвороб МОЗ. Дані наведені на 17 січня 2022 року.