Термін дії covid-сертифіката може стати меншим, а в Україну щорічно доставлятимуь 25 млн доз Pfizer
Як на українських кордонах перевіряють covid-сертифікати
З кінця вересня на українських кордонах Держприкордонслужба виявила майже 700 підроблених covid-сертифікатів. Перевіряють сертифікати про щеплення за допомогою спеціальної програми – SafeBorder.
Прикордоннику достатньо просканувати QR-код наданого covid-сертифікату та отримати на екрані електронного пристрою підтвердження статусу документа. Сканування QR-коду займає всього кілька секунд.
Всього Держприкордонслужба вже перевірила понад 1 мільйон сертифікатів про щеплення громадян, які перетинають кордон в сторону України. Найбільше підроблених документів використовують на західному кордоні та у столичних аеропортах.
Єврокомісія планує ввести бустерне щеплення та зменшити термін дії covid-сертифіката
Європейська комісія планує зробити обов'язковим третє щеплення від коронавірусу протягом дев’яти місяців після останньої вакцинації.
Окрім того, пропонується скоротити термін дії сертифіката до дев'яти місяців. На сьогодні covid-сертифікат про повну вакцинацію діє 12 місяців після останнього зробленого щеплення.
Відповідні пропозиції Єврокомісії проходять консультації між службами та буде представлена у грудні.
- Дата публікації
Україна отримуватиме 25 млн вакцин Pfizer щорічно
Мінздоров'я продовжило контракт із компанію Pfizer на постачання вакцин від коронавірусу на 2022-2023 роки. Так, у наступні роки Україна отримувати 25 млн доз вакцин щорічно.
"Міністерство охорони здоров’я продовжує співпрацю із компанією Pfizer на постачання вакцини від COVID-19 на 2022-2023 роки з гарантіями та чіткими строками поставок вакцин" - розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко
Щепитимуть вакциною у пунктах щеплення та центрах масової вакцинації. Також вакцина буде використовуватись для проведення додаткових щеплень у разі відповідних рекомендацій.
Додамо, сьогодні на Львівщину прибула партія вакцини "Comirnaty" Pfizer. Вона налічує 40 950 доз.