Міністерство освіти і науки затвердило новий порядок прийому до вишів. Цьогоріч абітурієнтам потрібно складати національний мультипредметний тест для вступу на бакалаврат і магістерський комплексний тест для магістратури.
Вступні випробування на бакалаврат
Для вступу на 1 курс магістра ступеня бакалавра (з медичних та ветеринарних спеціальностей), потрібно складати національний мультипредметний тест.
НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків: українська мова, математика та історія України.
Тестування відбуватиметься в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (приміщеннях шкіл, університетів), створених у населених пунктах України, а також у деяких країнах Європи.
Для вступників проведуть три сесії НМТ:
- основна – друга половина липня, серпень;
- додаткова – серпень;
- спеціальна – вересень.
Переважна більшість учасників НМТ братиме участь в основній сесії тестування, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної.
Тест міститиме по 20 завдань з кожного блоку, виконати які потрібно за 120 хвилин. Окрім того, для вступу також можна буде використовувати результати ЗНО 2019–2021 років.
"Якщо, до прикладу, у 2020 році абітурієнтка планувала вступати на медичну спеціальність і подавала результати ЗНО з біології, цьогоріч, вона також може подавати результат з біології для вступу на медичну спеціальність або на будь-яку іншу спеціальність, де біологія у 2020 році була одним із конкурсних предметів", - пояснюють у Центрі оцінювання якості освіти.
Вступні випробування до магістратури
Через воєнні дії в Україні скасували традиційні вступні випробування до магістратури - ЄВІ/ЄФВВ.
Натомість майбутні магістри проходитимуть за спеціальностями:
Магістерський комплексний тест (МКТ);
- 081 "Право";
- 293 "Міжнародне право".
Магістерський тест навчальної компетентності (МТНК)
- 05 "Соціальні та поведінкові науки";
- 06 "Журналістика";
- 07 "Управління та адміністрування";
- 28 "Публічне управління та адміністрування";
МКТ міститиме два блоки завдань: іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська за вибором вступника) та право. 29 "Міжнародні відносини" (крім спеціальності 293 "Міжнародне право").
Зареєструватися для проходження МТНК та МКТ потенційні магістри зможуть з 27 червня до 18 липня включно, звернувшись до приймальної комісії закладу вищої освіти.
Тестування будуть проведені в основну, додаткову та спеціально організовану сесії:
- основна – з 10 серпня до 17 серпня;
- додаткова – з 07 вересня до 10 вересня;
- спеціально організована – вересень – жовтень (терміни буде визначено пізніше).
Нагадаємо, на сайті Українського центру оцінювання якості освіти опублікували демонстраційну версію спрощеного Зовнішнього незалежного оцінювання. Крім того, УЦОЯО опублікували і довідкові матеріали з формулами з алгебри, геометрії та тригонометрії. Ними можна буде скористатися при виконанні завдань з математики цьогоріч.