Долучитися до створення контенту може кожен охочий.
Незрячі підлітки та львівська казкарка створили унікальний проєкт. Вони ведуть канал у Telegram "Дітям від дітей". Це проєкт для дітей, де розповідають малечі казки та читають вірші. А ще команда створює пісні та веде постійні рубрики із цікавинками та загадками для маленьких українців. Зараз канал налічує вже понад 600 підписників. І ця кількість постійно зростає.
А нещодавно команда презентувала свій Телеграм-канал на інкубаторі SIA - Social Impact Award. І увійшла у десятку фіналістів.
Social Impact Award — міжнародна конференція, що присвячена європейському молодіжному соціальному бізнес-інкубатору..
Заснувала проєкт незряча казкарка зі Львова Катерина Халецька.
"Під час спілкування з юними дівчатами на тему блогерства я помітила те, що вони складають казки, грають на музичних інструментах, співають. Тоді я зрозуміла, що їхні таланти можна поєднати з блогерством. Я запропонувала їм створити дитячий Телеграм-канал. Так і з'явився наш проєкт", — розповіла Катерина Халецька, засновниця проєкту "Дітям від дітей".
Створили канал рік тому, а нещодавно авторки розпочали нову рубрику — "Пізнавайко", де діти можуть вивчати польську мову. Також автори заохочують інших дітей розповсюджувати власну творчість. Долучитися до проєкту може кожен хто співає, складає вірші та казки, для цього потрібно написати сюди.
Створені вірші та казки публікують у всеукраїнському журналі "Вечірня казка". Також ці твори, які начитують діти, виходять у ефірі районної комунальної радіостанції "Жидачів FM". У рамках проєкту з дітьми зараз готують авторську збірку казок. Тут зберуть твори засновниці проєкту, дітей та друзів телеграм-каналу. Наразі книжку зверстали та проілюстрували, але щоб надрукувати її потрібні кошти.
Засновниця проєкту каже, що Телеграм-канал розвиває впевненість у дітей. Наприклад, одній з дівчат подобається писати казки, але вона хотіла кинути цю справу, бо це нікому не цікаво. А після наповнення каналу зрозуміла, що людям потрібна її творчість.
Катерина Халецька розповіла як почала власний шлях письменниці. Перші казки вона написала ще у підлітковому віці та розповідала їх сестрі.
"У дорослому віці, коли я працювала у дитячій поліклініці, оточення дітей мене надихнуло на написання казки. Згодом її опублікували у журналі і з'явився стимул писати", — говорить жінка.
Також жінка веде власний влог на YouTube, де розповідає про життя незрячих людей. Вона показує підписникам як незрячі пересуваються та як користуються смартфоном. Катерина навіть ділиться рецептами власних страв та читає вірші.
Зараз, за словами засновниці каналу, у планах перетворити проєкт у громадську організацію та залучити спонсорів аби розвиватись та радувати дітей новим контентом.