Вірус захищається від медичних препаратів і створює нові мутацію.
У червні ВООЗ заявила про близько три десятки країн, в яких виявили новий штам Сovid-19. Більшість з них – у Латинській Америці. Також до списку країн входять США та Велика Британія.
«Лямбда» була вперше виявлена ще наприкінці літа 2020 року в Перу. Варіант вірусу став домінуючим в країні за короткий час. Навесні виявлення цього штаму за три місяці становило 80% від усіх випадків захворювання.
Симптоми особливо не відрізняються від інших мутацій коронавірусу. У деяких хворих фіксували проблеми з кишківником.
«Поки що в нас дуже мало інформації про якісь особливості та клінічні прояви. Він характеризується підвищеною трансмісивною ознакою, простіше кажучи – легше передається від однієї людини до іншої, більш заразний», – зазначає для Lviv.Media Наталія Іванченко -Тімко, головна епідеміологиня Львівщини.
Один з найбільших ризиків нового штаму – чи будуть захищати від інфікування наразі доступні вакцини. Хоча у ВООЗ наголошують, що вакцини, які схвалені організацією, в цілому досі ефективні проти циркулюючих варіантів коронавірусу. А тому немає підстав вважати, що вони будуть менш ефективними проти «Лямбди».
«Зараз нові штами з’являються частіше тому, що їх пробують лікувати, розробляють різні противірусні препарати. А вірус хоче пристосуватися, бореться за виживання. Україна поки готується до «Дельти», про «Лямбду» говорити поки що рано», – підсумовує Натіля Іванченко -Тімко.
Нагадаємо, на Львівщині підозрюють кілька випадків штаму Дельта. Наразі зразки аналізів перебувають у Києві. Адже зараз Львів не має відповідного обладнання для виявлення цього штаму.
Усі хворі напередодні прибули з Росії або Англії.