Курс стартує у четвер, 11 листопада
Львівська громадська організація “Майстерня Мрії” створила освітній відеокурс "Чесно. Коректно. Просто: Все, що варто знати про інвалідність".
Презентують його у четвер, 11 листопада, о 17:30 онлайн на Facebook-сторінці організації.
На курсі йтиметься про права людей з інвалідністю, коректну термінологію, першу допомогу та буде багато інших практичних порад щодо цієї теми. Загалом буде 8 безоплатних лекцій.
Тривалість кожного відео близько 8 хвилин. Їх опублікують на YouTube-каналі, сайті та Facebook-сторінці “Майстерні Мрій”.
“Ми живемо серед дуже різних людей. Нам потрібно вчитися взаємодіяти, щоб всі жили комфортно і всі могли користуватися своїми правами”, — розповіла Lviv.Media керівниця “Майстерні Мрії” Анна Іванічева.
Ініціатива допоможе розібратися з деклараціями ООН і побутовими стереотипами, з тим, що таке інвалідність, як правильно називати людей з інвалідністю, як коректно і водночас невимушено взаємодіяти з ними.
“Ми зачепили те, як в законодавстві українському та іноземному визначена тема інвалідності, буде кілька відео про аутизм, про синдром Дауна. Також розповімо про те, як надавати першу допомогу людині, у якої стався епілептичний приступ, як спілкуватися з людьми з інвалідністю, яку лексику використовувати”, — пояснює Анна Іванічева.
Переглянути лекції зможе будь-хто. Відео також можна буде використовувати для роботи чи навчання.
Про “Майстерню Мрії”
“Центр денного перебування для молоді з ментальними порушеннями” — саме так офіційно називається “Майстерня Мрії”.
Це організація, де волонтери збираються з хлопцями й дівчатами, які мають аутизм, синдром Дауна чи різні порушення когнітивного розвитку та проводять разом час.
Відвідувачі Майстерні разом з асистентами та волонтерами навчаються побутових навичок, займаються творчістю, відвідують екскурсії та проводять власні заходи. Частково центр фінансується з коштів, які отримують з виготовлення і продажу трав’яних чаїв.
Щодня майстерня робить свій маленький внесок в досягнення однієї з 17 цілей сталого розвитку ООН — подолання нерівності.