Загалом загиблих від легіонельозу вже 11
У чотирьох із восьми проб води, взятих на дослідження експертами, виявлено бактерії легіонели, повідомив у понеділок санітарний інспектор Ряшева. У двох випадках рівень бактерій був визначений як високий. Того ж дня було зареєстровано три нові випадки смерті людей з легіонелою, а також перші випадки інфікування у Великій Польщі.
Повітова санітарно-епідеміологічна станція в Ряшеві повідомила в понеділок про ще три смерті людей, інфікованих легіонелою. Загалом загиблих від легіонельозу вже 11. Так, за останню добу в Підкарпатському центрі легеневих захворювань помер 91-річний пацієнт, інфікований легіонелою, який страдав на ще декілька супутніх захворювань.
Також на одну особу збільшилася кількість інфікованих легіонелою, які перебувають у Підкарпатському центрі легеневих захворювань. У понеділок це 19 осіб. Ще 10 осіб перебувають в Університетській клінічній лікарні. Троє людей перебувають у відділенні інтенсивної терапії. Інші – у стабільному стані.
Працівники санепідслужби провели дослідження води у Ряшівській системі водопостачання, водозаборах, а також у помешканнях людей, інфікованих легіонелою. Директор Підкарпатської санепідслужби Адам Сідор оголосив перші результати цих тестів у понеділок. Наразі управління охорони здоров’я має результати дослідження дев’яти зразків. Вісім із них взяли з комунального водогону, дев’ятий – за місцем проживання людини, в якої підтверджено інфікування.
– Із восьми проб забруднення виявилося у чотирьох, з них у двох – забруднення високого рівня, коли є ризик інфікування навіть під час користування душем, – підкреслив директор Підкарпатської санепідемстанції.
У вихідні дні працівники міської водопровідної та каналізаційної компанії в Ряшеві промили системи водопостачання, використавши дозу хлору, яка в 20 разів перевищує звичайну.
— Найближчі дні будуть вирішальними. Поки що на основі цих кількох повідомлень ми не можемо стверджувати, що інфекція йде з водогрну. Лише наступними днями звіти та інформація епідеміологічних обстежень дадуть нам підстави назвати потенційне джерело інфекції. Тоді в нас буде більше доказів. На даний момент таких доказів у нас немає, - сказав Адам Сидор.
Для довідки: легіонельоз — гостре сапронозне інфекційне захворювання, яке спричинює переважно бактерія Legionella pneumophila, яка найчастіше спричиняє пневмонію з позалегеневими ознаками.
Механізм передачі — аерогенний, зараження відбувається найчастіше при вдиханні дрібного водного аерозолю. Можливий й повітряно-пиловий (через ґрунт) шлях зараження при будівельних і земляних роботах у вологому ґрунті, де можуть накопичуватись легіонели. При накопиченні в ґрунті, кондиціонерах рециркуляційного типу, сучасних душових установок збудник передається та вдихається у вигляді водного або пилового аерозолю.