Яке церковне свято 31 липня, чиї іменини святкувати, прикмети та заборони — про все пише LVIV.MEDIA
Церковне свято 30 липня
31 липня християни вшановують день пам’яті преподобного Іоанна Печерського.
Іоанн Печерський був монахом Києво-Печерської лаври. Жив у XII сторіччі у Київській Русі. З юних років прийняв чернецтво та дотримувався суворого способу життя, але довго не міг впоратись з хіттю (через що святого називають помічником у боротьбі з тілесними пристрастями). Подолати жагу до пристрасті Іоанну Печерському вдалось тільки після тридцяти років самотності у печері. Помер Багатостраждальний у 1160 році в Києво-Печерському монастирі. Зараз мощі святого зберігаються у Ближніх печерах.
31 липня День Ангела святкують: Іван, Омелян, Гнат, Любомир.
Цей день в історії
31 липня в Україні і світі святкують День народження Гаррі Поттера. Це головний герой романів авторки Джоан Роулінг та кінострічок, які були зняті за цими романами. Малолітній маг, який виріс, не знаючи про своє походження, та зміг перемогти Темного Лорда відомий не лише серед дітей, але й серед багатьох дорослих. Згідно з сюжетом хлопчик народився 31 серпня 1980 року, тому його фанати створили окреме свято. Цікаво, що 31 липня 1965 року народилася також і сама письменниця, Джоан Роулінг.
Також 31 липня День безпородної собаки. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб привернути увагу до позитивних якостей дворових псів, залучити до взяття собачок з притулків чи вулиці. Свято є неофіційним. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб привернути увагу до позитивних якостей дворових псів, залучити до взяття собачок з притулків чи вулиці.
А ще 31 липня Всесвітній день рейнджерів. Свято було започатковане Міжнародною федерацією рейнджерів 2007 року. Рейнджери займаються патрулюванням заповідних зон та національних парків, щоб захистити диких тварин та зберегти їх від негативного влпиву цивілізації, браконьєрів. Англійський термін з'явився ще в XVII столітті, але раніше ним називали солдатів англійської армії.
****
1919 рік — у Німеччині ухвалюють Веймарську конституцію, країна стає республікою;
1924 рік — польський уряд забороняє вживати українську мову в державних та самоуправних установах Західної України;
1941 рік — Костя Паньківського у Львові обирають головою Генерального секретаріату Української Національної Ради;
1971 рік — вперше людина проїхалась по Місяцю на спеціальному модулі Lunar Rover Vehicle;
1975 рік — у Гельсінкі відкривається Нарада з безпеки й співробітництва в Європі, на якій ухвалюють Заключний акт, що містить розділ про права людини;
1988 рік — у Бердянську, Запорізької області стартує рок-фестиваль "РОК-ПОП-ШОУ'88", на який з'їхалися рок-музиканти з усієї країни;
1994 рік — Сергій Бубка встановлює світовий рекорд у стрибках з жердиною — 6,14 м.
Народні прикмети
- Яка погода на Омеляна, таким буде й початок осені.
- Спека на Омеляна – до холодної зими.
- Жовте листя на березах – до ранньої осені.
- Кусючі мухи – до негоди.
Що не можна робити цього дня
- Ходити в баню з хрестом на шиї, бо можна ним задушитися.
- Підмітати в хаті.
- Виходити з дому після того, як сонце вже зайшло.