Народне свято — Давид Суничник
У неділю, 10 липня, церква вшановує пам’ять Преподобного Давида Солунського (Солунікійського).
LVIV.MEDIA розповідає про життя святого та народні прикмети, пов’язані з датою.
Історична довідка
Святий Давид народився на території Месопотамії (сучасний Ірак) близько 455 року в родині небагатих ремісників. З раннього дитинства, його віддали в служіння в місцевий храм, де хлопчик навчався грамоті і Слову Божому. Подорослішавши, Давид переїхав до Фессалоніки і став послушником, а потім і ченцем Кукулатського монастиря.
Трохи пізніше поблизу міста Солуні він побудував собі курінь під деревом і прожив у ньому 70 років. Щодня він перебував у молитві, дотримувався суворого посту, знемагаючи від спеки і холоднечі. Бог послав йому дар зцілення — Давид лікував людей від хвороб і давав поради. З хатини-де жив святий, ночами виливалося дивне яскраве світло, що омолоджувало старих і зцілювало тілесні недуги. Щоб доторкнутися до святого в монастир приходили стражденні з усіх відомих на той час християнських земель.
Перед самою смертю, святий Давид перервав відлюдницьку аскезу і відправився до тодішнього візантійського імператора, щоб передати прохання від жителів Фессалонік про перенесення в їх місто адміністративного центру.
Поставши перед імператором, святий розпалив на долоні вугілля, та так і тримав його в стислому кулаці, поки не отримав згоди на своє прохання. Повернувшись з позитивною відповіддю, він помолився, попрощався з братією і спокійно відійшов в інший світ. Сталося це близько 540 року.
Народні прикмети
В народі день отримав назву «Суничник» за те, що в цей час починалися традиційні збори суниці. Згідно з народними прикметами, сьогодні вагітні мають носити в кишенях ягоди суниці, щоби пологи були легкими. Суниця 9 липня набуває цілющих властивостей, тому за старих часів її збирали і варили з ягід варення, компоти та робили зимові заготівлі.
Збереглися такі народні прикмети на 9 липня:
- Дощовий день — дощі до вересня затягнуться або сам вересень дуже мокрим буде;
- Ясний день — ще 7 тижнів тепло і сонячно буде;
- Багато роси — хороший буде урожай огірків;
- У веселці багато жовтого кольору — до пригожої погоди.