Цього дня варто зібрати родичів та друзів за великим столом
1 липня православна церква відзначає пам’ять мучеників Леонтія, Іпатія і Феодула.
LVIV.MEDIA розповідає історію та народні прикмети дня.
Історична довідка
Святі Леонтій, Іпатій і Феодул жили в I столітті до нашої ери та були військовими в римському війську.
Святий Леонтій очолював імператорське військо у місті Тріполі. Життя майбутнього мученика було сповнене благочестивості й доброчесності. Люди, що оточували його, любили Леонтія за доброту.
Якось у Тріполі імператор Веспасіан, який був відомий своєю жорстокістю у ставленні до християн, віддав розпорядження сенатору Адріану переслідувати християн і навіть позбавляти їх життя.
Адріан відправив до міста Тріполі своє військо на чолі з майбутнім мучеником Іпатієм, щоб схопити Леонтія. Іпатій сильно захворів у дорозі і його стан все погіршувався. Уві сні під час тяжких мук побачив він ангела, який наказав Іпатію звернутися до Бога з молитвою. До того ж зробити це потрібно було всім загоном.
Прокинувшись, Іпатій і його загін тричі помолилися. Відразу страшна недуга відійшла від нього і він увірував у Христа.
В загоні служив молодий воїн Феодул, якого дуже здивувало це чудо. Серце його спалахнуло полум’ям любові до Господа. І тому він разом з Іпатієм таємно пішов на пошуки Леонтія.
Щойно вони дійшли до Тріполі, їх зустрів мешканець цього міста і запросив до себе переночувати. Пізніше з’ясувалося, що це сам Леонтій. Іпатій та Феодул почали вмовляти його розповісти про Бога. А опісля захотіли отримати святе хрещення.
Загін воїнів прийшов до Тріполі разом із сенатором Адріаном. Він дізнався, що Феодул з Іпатієм прийняли християнську віру і наказав їм із Леонтієм публічно відмовитися від Бога. Але вони не захотіли цього зробити. Через це вони спочатку зазнали страшних катувань, а потім були вбиті.
Традиції та прикмети
Наші пращури у цей день відзначали народне свято — Ярилин день. Щоб задобрити Ярила, люди здійснювали різні обряди та ритуали, дотримуючись язичницьких традицій.
Цей день у народі ще називають «Макушка літа». За своєю суттю він схожий на свято літнього сонцестояння та Івана Купала, яке відзначається 7 липня.
Згідно з повір’ями, цього дня святі змагалися з божествами, вирішуючи, хто ж сильніший. І Бог Сонця Ярило був настільки сильний, що кожного разу відроджувався, наповнюючи все живе світлом та благодаттю.
У цю дату можна збирати трави та готувати з них лікувальні настої. Також не зайвим буде зібрати родичів та друзів за великим столом. Віруючі можуть помолитися святим про допомогу у справах та міцне здоров’я.
Енергетика дня Бога Ярили не приймає алкоголю, тож відмовтеся від його вживання сьогодні. Також уникайте конфліктів та сварок, намагайтеся спілкуватися з людьми позитивно. Якщо вам наснився добрий сон, то нікому про нього не розповідайте, тоді він обов’язково здійсниться. Не дозволяється лінуватися. Не варто витрачати багато грошей.
- Дата публікації
Збереглися такі народні прикмети на цей день:
- туман зранку — буде спекотний день;
- багато опадів — зима буде сніжною;
- вранці немає роси — день буде дощовим;
- ворони літають високо — до поганої погоди;
- незаміжня дівчина вмиється ранковою росою — зустріне благочестивого нареченого;
- народитися в Ярилів день — бути товариським і творчим.