У народі 22 червня називають Кирилів день
22 червня віряни вшановують пам'ять Кирила Олександрійського, святителя і архієпископа.
LVIV.MEDIA розповідає історію та народні прикмети дня.
Життя святого
Святитель Кирил, архієпископ Олександрійський, походив із знатної і благочестивої християнської сім'ї. Та відноситься до відомої династії архієпископів, основоположником якої був Афанасій Великий. Він здобув хорошу світську освіту, глибоко вивчив Священне Писання і набув досвіду подвижника, проживши 6 років у скиту святого Макарія в Нітрійських горах. Архієпископ Феофіл висвятив його в сан архідиякона і доручив йому виголошувати проповіді. Після смерті архієпископа Феофіла святий Кирил був одноголосно обраний на патріарший престол Олександрійської Церкви.
Займаючи високий церковний пост, він активно захищав християнську віру, боровся з єрессю, ідолопоклонством і іудеями, що провокували кровопролиття. Також займався тлумаченням Священного писання. З тлумачень Священного Писання найбільш відомі є на Євангеліє від Луки, на книги пророка Ісаї та Пісня Пісень. З повчальних творів святителя Кирила поширення набуло «Слово про вихід душі».
Протягом 32 років Святитель Кирил керував церквою і помер своєю смертю в 444 році, залишивши після себе велику кількість праць.
Народні обряди та прикмети
На Кирилів день в лісах достигала суниця. Про цю ягоду є повір'я, що вона з'явилася після того, як Ісус доторкнувся губами до суничного кущика.
Свято ще називають Сонцеворот. Це найдовший день у році і сила Сонця величезна. Побоюючись, що сонячні промені спалять урожай, рослини не пололи і не пересаджували, але пізню розсаду висаджували.
Існує чимало прикмет, пов’язаних із цією датою:
- Велика кількість ягід — до холодної зими.
- Мурахи копошаться навколо мурашника — буде сонячно, якщо сховалися — готуйся до негоди.
- Похмуро, а бджоли літають — буде сухо.
- Ворони не перестають кричати — чекайте негоди.
- Ластівки і стрижі кружляють низько над землею перед дощем.