• Головна
  • Релігія
  • День вшанування Микити Стовпника: історія та прикмети свята

День вшанування Микити Стовпника: історія та прикмети свята

У народному календарі дату називають свято шипшинового цвіту

У вівторок, 6 червня, віряни вшановують день пам'яті преподобного Микити Стовпника.

LVIV.MEDIA розповідає про історію свята та народні прикмети, пов’язані із цим днем.

Історія

Микита Стовпник походив з Переславля-Залеського, жив в XII столітті. Будучи молодим, він вів порочне життя. Але одного разу в храмі він почув голос, що потрібно припиняти творити зло. Це настільки сильно вплинуло на Микиту, що його свідомість і думки повністю помінялися.

Він кинув сім'ю, залишивши будинок з багатствами і відправився в монастир. Микита оселився в кам'яному стовпі і надів на себе металеві важкі ланцюги, і жив так самотньо до самої смерті. Цілі дні проводив він в постах і молитвах, випрошував у Господа прощення гріхів. Бог прийняв його покаяння, і за подвижницький спосіб життя нагородив Микиту даром чудотворення. Багатьох хворих людей він вилікував від їхніх недуг.

Микита Стовпник

Народні традиції та прикмети дня

Вважається, що справжнє літо розпочинається саме 6 червня. Люди звикли спостерігати за шипшиною, яка в цей день має особливу силу. У народі часто кажуть: «Шипшина цвіте - рум'янець року веде». Ця рослина здавна вважається символом молодості, краси та справжнього кохання. Лікувальні властивості шипшини також добре відомі. Тому 6 червня дівчата готували настоянку з її квітів, яка допомагала надовго зберегти молодість і красу.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • Яскраво світить сонце — чекайте на врожайне літо.
  • На небі багато птахів — до хорошої погоди.
  • Низько літають птахи — чекайте влітку на сильні дощі.
  • Багато комарів — до засухи в літній період.
  • 6 червня йде дощ — восени буде багато грибів.

Нагадаємо, у вівторок, 6 червня У Львівській області посилиться пожежна небезпека. Небезпека зберігатиметься протягом двох днів.