День Іоанна Богослова присвячений одному з дванадцяти апостолів
21 травня, Православна Церква вшановує пам’ять святого апостола і євангелиста Іоана Богослова. Апостол Іоан був улюбленим учеником Ісуса Христа.
Історична довідка
Іоан був сином Зеведея і Саломії – дочки святого Йосифа Обручника. Одночасно зі своїм братом Яковом він був покликаний Ісусом Христом в число учеників на Генісаретському озері. Після свого покликання апостол не розлучався з Господом і був одним з трьох учеників, яких він особисто наблизив до Себе. Після Успіння Богородиці апостол Іоан, за жеребом, вирушив до Ефесу та інших міст для проповіді Євангелія, взявши з собою свого ученика Прохора. Вони вирушили в подорож на кораблі, котрий потонув під час сильної бурі. Всі подорожуючі були викинуті на сушу тільки апостол залишився в морській глибині. Святий Іоан упокоївся маючи більше ніж сто років. Після себе він залишив таку спадщину: Євангеліє, три Соборних послання, та Апокаліпсис.
Церква Христова називає Іоана Богослова Апостолом любові, бо він закликав усіх християн любити Господа, один одного й цим виконувати заповіді Христові. Також у трьох Посланнях, написани х Апостолом Іоаном, йдеться про значення любові до Бога й ближніх.
Народні традиції
У святого просять захисту і заступництва, лікування від хвороб, благополуччя в родині, кохання між подружжям. Якщо відвідати храм немає можливості - молитву читають вдома.
Наші предки мали цікаву традицію в день Іоанна: вони пекли пироги і роздавали їх сусідам і перехожим. Вважалося, що роздати потрібно всі пироги. А якщо щось віддати не вийде, то пиріг потрібно розкришити птахам. 21 травня присвячували посіву пшениці.