19 квітня: церковні свята, іменинники, прикмети та заборони

Фото: pexels

Яке церковне свято 19 квітня, чиї іменини святкувати, прикмети та заборони — про все пише LVIV.MEDIA

Церковне свято 19 квітня

19 квітня вшановують пам’ятьсвятого Євтихія. Він був родом із невеликого селища Фригійської області в Малій Азії. Батько Олександр був воїном, а мати Синесія — донькою священника Ісихія. Від діда Євтихій отримав гарну християнську освіту. В 12-річному віці його відправили до Константинополя, щоб він там продовжив свою освіту. Юнак вирішив своє життя віддати Господу і постригся в ченці в одному з амасійських монастирів. За свою відданість Богу скоро його зробили архімадритом.

Через деякий час став Євтихій патріархом Константинопольським. Він намагався жити правильним життям, а тому засуджував будь-яку єресь. Проте імператор Юстиніан вхилявся до вірування автордокетів, а тому відправив Євтихія у вигнання до Амасійського монастиря. Там прожив святий 12 років, безперестанку молився і постився. 577 року повернувся він з вигнання та знову зайняв патріарший престол. 582 року помер тихою та спокійною смертю.

19 квітня День Ангела святкують: Євтихій, Платонида, Ярема, Мефодій, Григорій, Павло, Севастян.

Цей день в історії

  1. День власників домашніх тварин (день власників домашніх тварин. Ці квітневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер).
  2. День поезії і творчого мислення (люди з творчим мисленням здатні до нетипових рішень; до бачення явищ, проблем, предметів під особливим кутом; такі особистості сприймають світ за допомогою творчої уяви, що допомагає їм продукувати оригінальні ідеї).
  3. День сушки білизни на мотузці (відзначають з 1995 року. Ці квітневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер. Цей день присвячений поширенню інформації про розвішування одягу для сушіння на мотузці для білизни замість використання сушарки).
  4. День часнику (ці квітневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер. Часник — один із найкорисніших продуктів на землі).
  5. День підсніжника (свято це родом із Англії, і було встановлено в 1984 році).
  6. Міжнародний день котолюбки (ці квітневі заходи у другий декаді місяця мають традиційний щорічний характер).

****

1506 — відбувся Лісабонський погром.

1713 — імператор Священної Римської Імперії Карл VI Габсбург встановлює своєю т. зв. «Прагматичною санкцією» неподільність володінь Габсбургів та запроваджує право на спадковість по жіночій лінії для дому Габсбургів.

1775 — битви при Лексингтоні і Конкорді, початок війни за незалежність США

1783 — указом Катерини II Крим приєднаний до Росії. Указ став підсумком тривалого суперництва Російської та Османської імперій за володіння і контроль над стратегічним плацдармом на півночі Чорного моря. Заручившись у 1782 році підтримкою Австрії, наступного року Росія окупувала Крим і маніфест Катерини II лише закріпив фактичний перехід півострова під владу російської корони.

1839 — західноєвропейські держави гарантують у «Лондонському протоколі» незалежність та нейтралітет Бельгії від Нідерландів, до якої також додається валонська частина Люксембургу. Велике герцогство Люксембург номінально залишається частиною німецької федерації держав.

1850 — Велика Британія і США підписали договір про спільне будівництво Панамського каналу (пізніше США вирішили будувати канал самотужки).

1898 — Конгрес США визнав незалежність Куби і поставив вимогу Іспанії залишити острів.

1917 — Всеукраїнський національний конгрес визнав Центральну Раду найвищим органом влади в Україні[2].

1937 — в Іспанії створений блок правих сил на чолі з генералом Франко.

1941 — Сенат США прийняв резолюцію про підтримку ідеї державотворення в Ізраїлю.

1943 — початок повстання у Варшавському гетто

1943 — Указом Президії Верховної Ради СРСР уведені каторжні роботи для т. зв."помічників окупантів".

1947 — партія «Індійський національний конгрес» погодилася розділити країну на Індію і Пакистан.

1967 — члени групи «Бітлз» підписали контракт, яким вони зобов'язувалися не залишати групу протягом десяти років.

1971 — СРСР запустив першу у світі космічну станцію «Салют-1».

1992 — Верховною Радою Вірменії прийнятий Герб Вірменії.

1999 — у Берліні відбулось офіційне відкриття Рейхстагу як нового місця засідань парламенту Німеччини.

2000 — в Румунії поблизу села Рошія-Монтане відкрите найбільше в Європі родовище золота (до 300 т золота і 1600 т срібла), розробки заблоковано парламентом після масових протестів з екологічних, історико-культурних і туристичних міркувань.

2005 — Бенедикт XVI став 265-м Папою Римським.

Які видатні українці народилися цього дня

1834 — Григорій Мясоєдов, український і російський живописець.

1850 — Руфін Судковський, український маляр-мариніст.

1900 — Олександр Птушко, український кінорежисер, сценарист, художник. Один із засновників радянського об'ємного мультфільму, пізніше перейшов до постановки комбінованих ігрових фільмів.

1919 — Олександр Сегаль, український балетмейстер, з 1980 г. — головний балетмейстер Київського театру оперети.

Народні прикмети

  1. Багато соку тече з берези — літо буде дощовим.
  2. Павук в кутку сидить, загорнувшись у свою павутину — вночі чекай заморозків.
  3. Багато павутини в повітрі літає — до спекотного літа.

Що не можна робити в цей день

  • Не можна врозв'язувати фінансові проблеми, а тим більше брати участь у сумнівних авантюрах, які загрожують втратою майна або грошей.
  • Не бажано давати волю негативним емоціям.
  • Не перенапружуйтеся. Це стосується і фізичного, і психологічного перенапруження, яке може надовго загнати вас у стрес.