Яке церковне свято 11 квітня, чиї іменини святкувати, прикмети та заборони — про все пише LVIV.MEDIA
Церковне свято 11 квітня
11 квітня вшановують пам’ять священномученика Марка. Він жив у IV столітті в Фінікійському місті Іліополі. Марко був дияконом в місті та знищив чимало ідолів в місті. Під час правління Юліан Відступник наказав стратити Марка.
Тіло Марка розсікли язичники і покусали, як дикі звірі. За це Господь зробив так, щоб мучилися язичники сліпотою, виразками і страшними хворобами.
11 квітня День Ангела святкують: Марко, Кирило, Остап, Іван, Ісак, Потап, Пилип, Євстахій.
Цей день в історії
- Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона (проводиться за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я і покликаний підвищити інформованість суспільства про це захворювання, надати підтримку хворим паркінсонізмом та їх сім’ям).
- День Перукарського квартету (стиль вокальної популярної музики, що виник ще за часів Шекспіра. 11 квітня 1938 року в Талсі, штат Оклахома, було засновано Товариство Encouragement of Barbershop Quartet Singing для збереження і заохочення співу квартетних перукарень в Америці).
- День доброти до юристів (дата на 2023 рік. Be Kind to Lawyers Day відзначається у другий вівторок квітня. Це неофіційне свято з ініціативи Стіва Хьюза, американського експерта з комунікацій, в 2008 році).
- День підводного човна (перший пристрій для занурення було побудовано Корнеліусом Дреббелем в 1620 році для англійського короля Джеймса I, якого цікавило занурення в Темзу. 11 квітня 1900 року американський уряд спустило на воду свій перший підводний човен - USS Holland).
- День пам'яті музики на касетних носіях або День восьмітрекової стрічки (свято бере свій початок з шістдесятих — сімдесятих років минулого століття).
- Міжнародний день анімешника (це неофіційне творче свято. Аніме називають японську анімацію, яка відрізняється спрямованністю на дорослих, а не на дітей).
****
1241 — військо угорського короля Бели IV розбите ханом Батиєм.
1597 — у Варшаві страчено козацького отамана Северина Наливайка.
1713 — укладенням Утрехтського миру завершується війна за спадок іспанської корони між Францією з одного боку та морськими державами Великою Британією та Нідерландами, а також Савойєю, Португалією та Прусією — з другого. За цим договором Велика Британія отримує Гібралтар.
1814 — за договором Фонтебло припинялося правління Наполеона як імператора французів.
1847 — відкрилося засідання першого прусського парламенту (ландтагу).
1867 — Росія продала США Аляску та Алеутські острови.
1894 — Велика Британія оголосила протекторат над Угандою.
1899 — набрав чинності договір, що закінчив іспансько-американську війну. Іспанія відмовилася від претензій на Кубу, передала Сполученим Штатам Пуерто-Рико, Гуам та Філіппіни.
1909 — на викупленій у бедуїнів землі біля Яффи єврейськими переселенцями другої алії засноване місто Тель-Авів.
1921 — утворено емірат Трансйорданію у складі Британського мандату в Палестині.
1945 — радянською владою заарештовано митрополита Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого, єпископів Никиту Будку, Миколая Чарнецького, Григорія Хомишина та Івана Латишевського, а також ряд католицьких владик. Тривалий час після арешту доля митрополита була невідомою і лише в середині 1946 року оголосили що митрополит звинувачений у «ворожій діяльності проти УРСР, співпраці з німецькими окупантами» за що був засуджений на 8 років ув'язнення. Під тиском репресій греко-католицького духовенства було здійснено «самоліквідацію» УГКЦ.
1945 — Різня в Березці, винищення українського населення села Березка, здійснене польськими підрозділами Армії Крайової, Батальйонів хлопських та селянами-поляками з навколишніх сіл.
1945 — Третя армія США визволила нацистський концтабір Бухенвальд, контроль над яким вже захопили повсталі на той час в'язні.
1951 — Президентом США Труменом був звільнений керівник сил ООН в Кореї, генерал Макартур. На його місце призначений генерал-лейтенант Ріджвей.
1992 — Президенти Росії та України призупинили дію указів про передачу Чорноморського флоту під юрисдикцію своїх країн. Почались тривалі російсько-українські переговори про статус флоту і його дислокацію.
2008 — вперше за історію незалежної України було визначено 100 великих українців. Відбулося це з 21:35 у прямому ефірі телеканалу «Інтер».
2014 — проросійськими бойовиками захоплено місто Слов'янськ Донецької області.
Які видатні українці народилися цього дня
1913 — Володимир Хоткевич, український вчений-фізик, фахівець в області фізики низьких температур, педагог, професор, ректор Харківського державного університету. Син Гната Хоткевича.
1958 — Ганна Гаврилець, українська композиторка, заслужений діяч мистецтв України.
1997 — Mélovin, український співак.
Народні прикмети
- Багато соку на березі — до дощового літа.
- Сильний дощ — до урожаю вівса.
- Багато лебедів — до теплої весни.
Що не можна робити в цей день
- Не можна фізично працювати, прибирати в будинку і на присадибній території.
- Не можна відвідувати розважальні заходи.Не можна лаятися і говорити погані слова.