Яке церковне свято 4 квітня, чиї іменини святкувати, прикмети та заборони — про все пише LVIV.MEDIA
Церковне свято 4 квітня
4 квітня вшановують пам’ять священномученика Василя. Він жив у IV столітті і зазнав сильних страждань через свою віру. Василь був пресвітером за часів імператора Юліана Відступника. Імператор наказав начальнику міста схопити Василя і мучити його, щодня відрізаючи частину шкіри. Через такі тортури через декілька днів шкіра вже висіла клаптями.
Священномученика Василя так покарали тому, що він звинуватив правителя у відступництві перед Богом та передбачив тому швидку смерть. Зрештою його тіло пронизали залізними прутами і мученик помер.
4 квітня День Ангела святкують: Василина, Василь, Сергій, Клавдій, Таїсія, Аглая, Поліна, Дарина, Софія.
- Дата публікації
Цей день в історії
- Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов'язаної з розмінуванням (у грудні 2005 року Генеральна асамблея ООН оголосила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній із розмінуванням. Цей день відзначають щорічно).
- Всесвітній день моркви (Всесвітній день моркви, який відзначається, до речі, щорічно 4 квітня, - чудовий привід дізнатися що-небудь нове про цей чудовий коренеплод).
- Всесвітній день щура (створений з метою залучення уваги до цієї неординарної тварині і покликане об'єднати любителів декоративних щурів по всьому світу).
- День вебмайстра (професійне свято веб-майстра виникло після 2010 року. Святкові заходи включають теплі дружні зустрічі і організовані тусовки в середовищі колег).
- День вітаміну C (свято, присвячене важливому вітаміну, який необхідний для нашого здоров'я.День вітаміну С відзначається щорічно 4 квітня).
- День «Обійми газетяра» .
- День ходіння навколо.
- День створення НАТО (4 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками 12-х країн — США, Великобританії, Франції, Італії, Бельгії, Нідерландів, Люксембурга, Канади, Данії, Ісландії, Норвегії та Португалії — підписано Північно-атлантичний пакт (НАТО) про воєнно-політичний союз, що ставив за мету колективний захист демократичних свобод і протидію комуністичній експансії).
****
1103 — розгром половців київським князем Володимиром Мономахом.
1147 — суздальський князь Юрій Долгорукий улаштував у Москві великий бенкет на честь свого союзника, князя Новгород-Сіверського Святослава Ольговича. Перша літописна згадка про Москву.
1460 — засновано найстаріший у Швейцарії Базельський університет.
1768 — Філіп Естлі створив перший сучасний цирк для показу трюків верхової їзди в Лондоні.
1785 — англійський винахідник Едмунд Картрайт отримує патент на механічний ткацький верстат із ножним приводом.
1794 — у ході Польського повстання відбулась битва під Рацлавицями, в якій польські повстанці під керівництвом Тадеуша Костюшка перемогли російське царське військо Денисова й Тормасова.
1881 — Лос-Анджелес отримав статус міста.
1887 — в Лондоні розпочалася Перша Колоніальна конференція.
1900 — поблизу грецького острова Антикітера водолазами знайдений Антикітерський механізм — античний прилад для розрахунку руху небесних тіл.
1925 — Юліус Шрек отримав завдання створити новий підрозділ для персональної охорони Гітлера, названий від нім. SchutzStaffel — «Захисні загони».
1932 — американський біохімік Чарлз Ґлен Кінґ з університету Піттсбурга вперше виділив вітамін C. Честь цього відкриття також приписують Альберту Сент-Дьйорді.
1949 — у Вашингтоні представники Бельгії, Великої Британії, Данії, Ісландії, Італії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, США та Франції підписали Північноатлантичний пакт (дата створення НАТО)
1960 — на 32-й церемонії вручення нагород Американської академії кіномистецтв 11 «Оскарів» дісталося фільму «Бен-Гур». Це досягнення зумів повторити тільки фільм «Титанік».
1964 — одразу 5 перших позицій у хіт-параді американського журналу Billboard зайняли пісні гурту «Бітлз». Це досягнення не зміг повторити жоден виконавець.
1969 — лікарі Техаського інституту серця в Х'юстоні Домінго Ліотта та Дентон А. Кулі здійснили першу клінічну імплантацію штучного серця.
1973 — у Нью-Йорку відкрили комплекс Всесвітнього торгового центру, який спроєктував японський архітектор Мінору Ямасакі. Комплекс був зруйнований 11 вересня 2001 року внаслідок терористичної атаки.
1975 — Білл Гейтс та Пол Аллен заснували компанію Microsoft.
1983 — перший політ американського космічного шатла «Челленджер».
1998 — у Донецьку від вибуху на шахті імені Скочинського загинули 63 шахтарі.
2004 — офіційно активовано українську мову інтерфейсу української Вікіпедії.
2007 — відбулося офіційне відкриття київського хмарочоса «БЦ Парус».
Які видатні українці народилися цього дня
1894 — Дмитро Чижевський, український учений-енциклопедист; культуролог-славіст, філософ, літературознавець, релігієзнавець, лінгвіст, дослідник української і слов'янської літератур, німецької славістики.
1898 — Абрахам Мінчин, українсько-французький художник єврейського походження.
1915 — Микола Лемик, український політичний діяч, член ОУН, виконавець атентату проти Олексія Майлова (секретаря Консульства СРСР у Львові) 1933 року. Від 1941 року — крайовий провідник ОУН на східноукраїнських землях.
1953 — Квітка Цісик, американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та популярних пісень.
Народні прикмети
- Якщо при сході сонця з'явилися червоні кола на небі, то рік буде родючим.
- Сині хмари по небу пливуть — до тепла і дощу.
- Сніг на мурашнику з північного боку зійшов — до теплого і довгого літа. Якщо ж сніг з південного боку мурашника розтанув, то літо буде прохолодне.
Що не можна робити в цей день
- Не можна виносити сміття з двору оскільки можна було накликати біду.
- Не можна прати, адже люди говорили, що за допомогою вивішених у дворі речей у дім може залізти всяка нечисть.
- Не можна зловживати м'ясними стравами.