Яке церковне свято 19 березня, чиї іменини святкувати, прикмети та заборони — про все пише LVIV.MEDIA
Церковне свято 19 березня
19 березня вшановують пам’ять святих рівноапостольних імператора Константина і його матері — цариці Олени. Вони прославилися не лише своїм благочестивим життям, справедливим царюванням і добрими справами, але і тим, що, згідно з переказами, знайшли хрест, на якому був розп'ятий Ісус Христос.
19 березня День Ангела святкують: Аркадій, Федір, Максим, Олена, Костянтин, Юліан, Аврам, Абрам.
Цей день в історії
- День клієнта (одна литовська компанія з Клайпеди до дня свого народження висунула і запропонувала ідею святкування Дня клієнта для більш широкої бізнес аудиторії).
- День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення ( це свято закріплено відповідним Указом Президента України від 15 лютого 1994 року № 46/94, а також відповідно до редакції Указу Президента N 385/95 від 19 равня 1995 року і має назву «День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення»).
- Міжнародний день планетаріїв (мета проведення свята — знайомство суспільства з діяльністю планетаріїв і пропаганда астрономічних знань. Місто проведення — міські планетарії).
- День таксономіста (таксономія — вчення про принципи та практиці класифікації та систематизації складноорганізованих ієрархічно співвідносяться сутностей. Її принципи застосовуються в багатьох наукових галузях знань, для упорядкування об'єктів географії, геології, мовознавства, етнографії та всього різноманіття органічного світу).
- Міжнародний день ремісників і ремісниць (дата встановлена за католицькою традицією в День святого Йосипа на згадку про батька Ісуса, чиїм ремеслом була справа теслі. З цієї причини саме цього дня в усьому світі вшановують ремісників і ремісниць).
- Міжнародний тиждень ввічливості на дорозі (у 1947 році Асоціація пішоходів заявила, що багато із запроваджуваних заходів безпеки (обмеження швидкості руху, дорожні знаки та дорожня розмітка, світлофори, маячки, пішохідні переходи, велосипедні доріжки тощо) є потенційно саморуйнівними, оскільки "кожна необмежуюча міра безпеки, хоч би яким чудовим він був сам по собі, розглядається водіями як можливість для ще більшого перевищення швидкості, тож чиста кількість небезпеки збільшується, й останній стан гірший за перший).
- Міжнародний тиждень здоров'я підлітків (дата на 2023 рік. Проводять з третьої неділі березня).
****
721 до н. е. — перше описане сонячне затемнення було побачене з Вавилона.
1329 — було засноване село Верхні Ремети у Закарпатській області
1474 — у Венеції приймається закон про охорону винаходів — перший у світі закон про охорону авторського права.
1682 — Собор духівництва Франції ухвалив, що Папа Римський не має права позбавляти королів влади, а церква панує лише в духовних справах.
1812 — Кадіські кортеси прийняли першу Конституцію Іспанії.
1831 — перше пограбування банку в США. Англійський іммігрант Едвард Сміт викрав з City Bank of New York 245 000 доларів — гігантську на ті часи суму. Незабаром злочинця вдалося схопити (він отримав п'ять років ув'язнення у в'язниці Сінг-Сінг) і повернути велику частину викраденого.
1859 — в Парижі пройшла прем'єра опери Шарля Гуно «Фауст».
1913 — в «Метрополітен-опера» в Нью-Йорку вперше повністю виконана опера Модеста Мусоргського «Борис Годунов».
1917 — Тимчасовий уряд одним зі своїх перших зовнішньополітичних актів підтвердив автономію Фінляндії.
1917 — в Києві пройшла 100-тисячна демонстрація під гаслами: «Автономію Україні», «Вільна Україна у вільній Росії», «Так є здоровою вільна Україна з гетьманом на чолі». Під час першого українського свята Свободи демонстранти роззброювали поліцію.
1922 — в лютому був виданий декрет про вилучення церковних цінностей, що викликало виступи віруючих і протест патріарха Тихона. В 6-сторінковому листі членам Політбюро В. І. Ленін у зв'язку з цим писав: «Чим більше число представників реакційного духівництва і реакційної буржуазії вдасться нам із цього приводу розстріляти, тим краще. Треба саме тепер провчити цю публіку так, щоб на декілька десятків років ні про який опір вони не сміли і думати».
1932 — відкрито міст Гарбор-Брідж у Сіднеї.
1934 — радгоспник Митрофан Никітін відкриває вогонь із револьвера по труні В. Леніна в мавзолеї.
1935 — Ігор Сікорський отримав у США патент на «літальний апарат прямого підйому».
1946 — Мартиніка, Гваделупа, Реюньйон оголошуються департаментами Франції.
1953 — вперше по телебаченню була показана церемонія вручення «Оскара».
1953 — уряд Канади оголошує про те, що у всіх великих містах країни встановлюються сирени на випадок війни між США і СРСР.
1955 — в Масаді (Ізраїль) археологами виявляються останки палацу Ірода.
1958 — у Люксембурзі відкрилося перше засідання Європарламенту.
1970 — радянські дисиденти Андрій Сахаров, Валентин Турчин і Рой Медведєв написали відкритий лист на ім'я Брежнєва, Косигіна і Підгірного із закликом провести демократизацію режиму.
1982 — група аргентинців підняла свій прапор над Південною Джорджією, зробивши поштовх до Фолклендської війни з Великою Британією.
1989 — перший прототип єдиного у світі літального апарату з поворотними роторами — багатоцільового V-22 «Оспрей» вперше піднявся в повітря і вперше перейшов від вертикального польоту до горизонтального.
1999 — проводиться перша трансляція передач iTV з Шаболовки з використанням технології IP/TV . Пробні трансяції до цього велися лише під час декількох Internet прес-конференцій.
2012 — сталася стрілянина в єврейській школі у Тулузі.
Які видатні українці народилися цього дня
1894 — Микола Алексєєв, український книжковий графік.
1895 — Максим Рильський, український поет, перекладач, публіцист.
1930 — Ліна Костенко, українська поетеса.
1931 — Емма Андієвська, українська письменниця, поетка та малярка.
1972 — Сергій «Фома» Фоменко, український музикант, фронтмен та лід-вокаліст гурту «Мандри»
1979 — Михайло Куратченко, офіцер Національної поліції України. Герой України.
Народні прикмети
- Лід тоне в річках — рік буде неврожайним.
- Проліски з'явилися 19 березня — можна приступати до посівних робіт.
- Мороз вдарив вранці — ще 40 днів буде холодна погода.
Що не можна робити в цей день
- Не можна вживати лайливі слова, а також думати погано про інших.
- Не варто брехати і вигадувати те, в чому ви не впевнені.
- Краще відмовитися в цей день від своїх шкідливих звичок, наприклад, курити і пити спиртне.