Липа – дерево, відоме своїми корисними властивостями ще з давніх часів.У дитинстві моя бабуся завжди робила мені липовий чай. Пам'ятаю, як ми разом збирали липовий цвіт, а потім сушили його для заварювання ароматного чаю. Сам по собі липовий цвіт широко використовується в народній медицині та кулінарії завдяки своїм властивостям. Липовий чай, приготований з цих квітів, не тільки має приємний смак, але й приносить користь для здоров'я. У цій статті ми розглянемо користь і шкоду липового чаю, а також з’ясуємо, кому варто його пити.
Коли збирати липу
Цвіт липи триває 15 днів вкінці червня або у перших числах липня. Щоб квітки мали максимальну користь, їх слід збирати, коли суцвіття ще не повністю розкрилися. Липу треба збирати у суху погоду, щоб краще сохла. Сушити квітки потрібно в тіні, уникаючи прямих сонячних променів, зберігати треба там, де найменше вологи. І не забувайте: липу найкраще збирати у сонячну, суху погоду, щоб не довелося сушити її феном або обігрівачем!
Користь липового чаю
Липовий чай має безліч корисних властивостей, пропоную розглянути основі із них:
- Покращення імунітету: головною рисою липового чаю є те, що він багатий не тільки вітамінами, а й ще й мінералами. В ньому міститься багато вітаміну C та різні антиоксиданти. Це своєю чергою робить імунітет людини — стійкішим.
- Зняття стресу і поліпшення сну: липовий цвіт містить флавоноїди та ефірні олії, які мають заспокійливий ефект.
- Полегшення симптомів застуди: коли ви хворієте, рекомендуємо пити саме липовий чай. Він має жарознижуючий ефект.
- Протизапальна дія: липовий чай дуже корисний при запалювальних процесах в організмі людини. 70 років тому, коли не було такої якісної медицини як зараз, старші люди завжди пили липовий чай від протизапальних процесів.
- Покращення здоров'я травної системи: липовий чай допомагає зняти спазми та покращує травлення.
- Нормалізація менструального циклу: липовий чай містить фітоестрогени, які можуть нормалізувати менструальний цикл і полегшити болючі місячні.
Шкода липового чаю
Липовий чай має не тільки корисні властивості, а й ше свої протипоказання:
- Алергічні реакції: липовий чай може викликати у деяких людей алергічну реакцію. Якщо ви алергік, краще перестрахуватися та відмовитися від вживання чаю.
- Протипоказання при вагітності: організм вагітної жінки дуже вразливий. Обов'язково треба проконсультуватися із лікарем стосовно пиття липового чаю.
- Вплив на кров'яний тиск: липовий чай може знижувати тиск, що корисно для людей з гіпертонією, але шкідливо для тих, у кого низький тиск.
- Взаємодія з ліками: липовий чай може підсилювати ефект лікарських препаратів, наприклад — заспокійливе, тому, якщо ви не хочете буду занадто спокійним, доведеться обирати або чай або ліки.
Липовий чай: кому варто його вживати
- Людям із застудними захворюваннями: липовий чай допомагає впоратися з симптомами застуди та прискорити одужання.
- Людям з проблемами травлення: липовий чай сприяє нормалізації роботи шлунка і кишечника, полегшуючи травлення.
- Людям з порушеннями сну: липовий чай має заспокійливий ефект, що допомагає поліпшити якість сну. Чашка липового чаю перед сном – і нічні кошмари залишаться тільки в казках.
Як приготувати липовий чай
Липовий чай дуже простий у приготуванні та не має ніяких складних рецептів:
- Беремо 2 чайні ложки засушених квітів липи, беремо чашку, квіти висипаємо у чашу та заливаємо кип'ятком.
- Чашку накриваємо посудом для заварки. Чекаємо 15 хвилин.
- Після того, як квітки стали чаєм, процідіть чай від квітів та пийте.
Липовий чай можна вживати кожного дня, зранку, у день та перед сном.