Для приготування ніжного парфе використовують секретний інгредієнт — алкоголь
Якщо ви шанувальник французької кухні та маєте бажання приготувати небанальний рецепт паштету, тоді отримаєте неперевершену ресторанну страву під назвою «парфе». На її приготування ви витратите трошки більше часу, ніж зазвичай.
Вишуканий, легкий, надзвичайно смачний, з тонким вершковим смаком з грінками чіабати, його можна їсти, наприклад, на сніданок. Особливістю цього рецепту є те, що печінка не смажиться, а перебивається сирою за допомогою блендеру та запікається у духовці на водяній бані, завдяки чому парфе матиме повітряну структуру.
Приготування паштету
500 г курячої печінки (обирайте печінку, яку не заморожували) підготуйте, видаливши прожилки та пліву, наріжте приблизно однаковими за розміром шматочками та залийте 500 мл молока мінімум на 0,5 години. Молоко вбере в себе гіркоту і парфе буде ніжним.
70 г цибулі шалот наріжте соломкою або півкільцями та злегка пропасеруйте на пательні з 20 г вершкового масла та 1 зубцем часнику, додайте трішки тим’яну, щіпку солі та 25 г бренді або коньяку та 50 мл портвейну, за бажанням зафламбувати або просто готуйте до легкого випаровування алкоголю. Фламбування дає апетитний смак та допомагає зберегти ніжність паштету. Готова маса повинна бути рідкою. Вершкове масло топимо та дамо охолонути до температури 40-45 градусів. Печінку зціджуємо від молока та висипаємо у чашу блендера. До печінки поступово у 2-3 прийоми додаємо 7 яєць та збиваємо до однорідної маси. Додаємо до печінки 150 мл вершків жирністю 30%, збиваємо. Тепер додаємо раніше підготоване тепле масло, збиваємо, потім додаємо цибульну суспензію, знову збиваємо. Солимо з розрахунку на 0,5 кг паштету — 7 г солі, додаємо 1 г чорного перцю, перемішуємо.
Розливаємо паштет у декілька форм для запікання (невеликі за розміром) або в одну велику, форми ставимо на деко, в яке наливаємо теплу воду до половини форм з паштетом. У кожну форму зверху кладемо по одному невеликому лавровому листу. Ставимо у духовку розігріту до 130 градусів та випікаємо. Час випікання залежить від розміру форм, від 0,5 до 1,5 години. Готовність парфе перевіряємо за допомогою термометру, температура всередині готового паштету повинна бути 65-68 градусів.
Якщо ви не маєте кулінарного термометра, то готовність страви можна перевірити встромивши ніж у середину парфе та притуливши до губ, якщо дуже гаряче, значить приготоване.
Порада: якщо ви плануєте зберігати паштет у холодильнику, то запікайте його у невеликих баночках зі скляними кришками, щоб не перекладати, інакше ви можете порушити його структуру. На паштет зверху полийте невелику кількість розтопленого та охолодженого вершкового масла (1 ст. ложка).
Нагадаємо, раніше LVIV.MEDIA розповідало про те, що приготувати крім шашлику на мангалі.