Чудова ідея для заготівлі смаколиків на зиму — це засолене сало. Тим більше, що воно не тільки може слугувати традиційно смачною закускою, а й джерелом корисним елементів, адже у складі сала є вітаміни А, Е, D, F та мікроелемент селен. Крім того, сало довго зберігається, тож вже готовий шматочок може стати у пригоді на випадок відключення електроенергії.
LVIV.MEDIA зібрало три перевірені варіанти засолювання сала, які не заберуть багато часу на приготування та зможуть радувати всю зиму.
Сало солене сухим способом
Інгредієнти: 1 кілограм сала, 10-20 столових ложок солі, 2-3 лаврові листки.
Перш за все, сало потрібно ретельно промити, після чого дати йому висохнути. Далі сало потрібно порізати на невеликі шматочки. Після цього в цих шматочках слід зробити надрізи та покласти у них лавровий лист.
Шматочки слід ретельно обваляти в солі, скласти в контейнер, на дно якого теж варто покласти шар солі, та закрити кришкою. Замість контейнера сало можна загорнути в тканину. Тримати його потрібно в холодильнику, а вживати можна вже через 7-8 днів після засолення.
Сало солене з часником
Інгредієнти: 1 кілограм сала, 1 склянка солі, 1 літри води, 3 зубчики часнику, 2 лаврові листки, перець та зелень до смаку.
Промите та вже висушене сало необхідно поділити на шматочки товщиною в 5 см.
У теплій воді треба розмішати сіль і покласти в неї шматочки сала. Туди слід додати зубчики часнику, лавровий лист і сушену зелень. Усе разом потрібно перемішати.
Після цього сало з прянощами треба накрити й залишити у прохолодному місці мінімум на 6 годин, а краще на 12.
Потім його можна діставати та куштувати. За бажання сало також можна обваляти будь-якими приправами.
Сало солене в цибулинні
Інгредієнти: 1,5 кілограма сала, 150 грамів солі, 1,2 літра води, часник, цибулиння, суміш перців (горошком і мелений).
Для початку лушпиння цибулі потрібно промити теплою водою. Половину лушпиння треба викласти в каструлю, а зверху на нього розкласти шматки сала, присипаного перцем, лавровим листом і сіллю. Лушпиння, що залишилося, треба викласти поверх сала та залити усе водою.
Після того, як сало почне кипіти, його потрібно проварити ще 20 хвилин. Після цього, не відкриваючи кришку, треба лишити сало на добу, щоб воно охололо та настоялося.
Потім його можна діставати й посипати меленим перцем та подрібненим лавровим листом. Також сало можна натерти подрібненим часником.
Коли сало було намащене спеціями, його слід загорнути в пергамент, покласти в пакет і прибрати в морозилку на всю ніч. Наступного дня сало вже можна пробувати.
Нагадаємо, якщо вам набридли стандартні страви з м’яса, домашня ковбаса з курячого м’яса, свинини та яловичини точно додасть різноманіття до вашого столу. М’ясне асорті додає особливого смаку ковбаскам, вони виходять м’якими, ніжними та дуже ароматними. А за рецептом від LVIV.MEDIA ще й готуються дуже просто.