Росія і перед нападом на Україну використовувала енергоносії як зброю
Росії, зокрема російському «Газпрому», доведеться платити ще багато штрафних санкцій за непоставлений газ, і невідомо, чи вони це усвідомлюють.
Про це сказав посол з особливих доручень з енергетичної безпеки Чеської Республіки Вацлав Бартушка на обговоренні, яке влаштував вашингтонський дослідницький центр «Атлантична рада», пише «Голос Америки».
«Багато росіян вірять, що піде путін, закінчиться війна, і все повернеться до стану на 23 лютого 2022 року, але це не так. Їм доведеться платити за збитки не лише Україні, але і Європі, і невідомо, чи вони це усвідомлюють», — каже експерт.
- Дата публікації
Росія і перед нападом на Україну використовувала енергоносії як зброю, але це не було помітно в масштабах цілого європейського континенту.
«З початком масованого вторгнення енергетична криза виросла до глобальних масштабів. Світ відреагував швидкими змінами — переорієнтував закупівлі нафти і газу, збудував нові терпінали для скрапленого газу. Але кризи можна було уникнути, якби до голосу країн-сусідів росії прислухалися раніше», — каже Бартушка.
Нагадаємо, у понеділок, 5 грудня, набули чинності нафтові санкції Євросоюзу проти росії. Гранична ціна на нафту і нафтопродукти та оливи, що походять з росії або експортуються з неї, встановлена на рівні 60 доларів США за барель.