Жданов вважає, що Купянськ був головною метою цього контрнаступу
Швидке просування ЗСУ на Харківщині стало можливим, оскільки успішно була проведена оборонна спецоперація. Окрім цього, українській стороні вдалося максимально виснажити російські війська в ході позиційної війни. Це був другий етап операції.
Про це розповів Lviv.Media військовий експерт Олег Жданов.
За словами Жданова, за час поки виснажували російські війська, українська армія накопичувала резерви: техніку, озброєння і навчали особовий склад. Тому, ЗСУ фактично досягли такої можливості та такого рівня, який дозволив на деяких оперативних напрямках провести контрнаступальні дії.
"За рахунок несподіванки та за рахунок навченості особового складу і за рахунок переозброєння наших підрозділів на західні зразки. Тому, ми намагаємося максимально його використати та розширити. Ми маємо успіх на цій ділянці, бо військове командування РФ взагалі не розраховувало на те, що ми тут зможемо влаштувати якісь контрнаступальні дії. Вони (росіяни, прим.) намагалися чинити опір там, але ми ж використовуємо новітню методику ведення бойових дій. У цій ситуації у противника складається панічний та хаотичний стан, тому що вони не розуміють, із якого боку на них нападають", — сказав військовий експерт.
Як повідомив Жданов, зараз російське командування терміново стягує резерви з рф, все що є, і все що можна зняти з інших напрямків. Ворог робить це для того, аби хоч якось вирівняти положення і зупинити український контрнаступ.
"Якщо найближчим часом ми навіть не візьмемо Купянськ, то все одно з нашого боку буде повний його вогневий контроль. Це кільцева дорога навколо Купянська, яка є розвилкою автошляхів, і це залізнична колія, яка йде від Валуйки до Купянська та Ізюма. До речі, росіяни вже вдруге підірвали цей залізничний міст, який іде на Ізюм, тому фактично вони самі відрізали ізюмське угруповання від залізничного сполучення", — додав Жданов.
Жданов вважає, що Купянськ був головною метою цього контрнаступу.
"Треба було перерізати основу артерію постачання техніки, озброєння та особового складу для ізюмського угруповання військ, де налічується близько 10-12 тисяч російських військ, що може складати від 15 до 17 БТГ. Якщо ми перерізаємо Купянськ, то вони залишаються без логістики. Із взяттям Купянська можна буде сказати, що ізюмське угруповання знаходиться в оперативному оточенні", — зазначив він.
Нагадаємо, за найбільш песимістичними оцінками військового експерта Олега Жданова, бойові дії в Україні можуть закінчитися влітку 2023 року.
Читайте також: