- Міністерство оборони Північної Македонії повідомило, що вирішило передати Україні чотири літаки Су-25. Про це інформує місцеве видання MKD. У Міноборони країни повідомили, що з 2003 року літаки перебували на зберіганні та не використовувалися армією.
- Канада виділила 6 млн доларів на втілення низки проєктів із підвищення ядерної безпеки в Україні. Про це йдеться у повідомленні на Twitter-сторінці Постійного представництва Канади в ООН.
“Аби допомогти підвищити ядерну безпеку в Україні, Канада виділила 1 млн доларів МАГАТЕ для зміцнення безпеки та засторог на українських ядерних об’єктах. Також 5 млн доларів Держдепу США для допомоги Україні у виявленні та реагуванні на незаконні ядерні транспортування на її території”, — заявили у канадському представництві.
У диппредставництві також наголосили, що “окупація ЗАЕС наражає населення світу на небезпеку”.
- Соціальна мережа Twitter заблокувала у 27 країнах Євросоюзу та у Великій Британії пропагандистський російський ресурс "РИА Новости". Про це повідомляє "Укрінформ". Усього було заблоковано сторінки "РИА Новости", "Срочные сообщения РИА Новости", "РИА Новости Спорт", "Прайм".
- Викликана змінами клімату рекордна кількість водоростей в Атлантичному океані спричиняє значні фінансові та екологічні проблеми у країнах Карибського басейну. Про це пише АР.
“Рекордна кількість водоростей душить Карибське узбережжя від Пуерто-Ріко до Барбадоса, вбиваючи рибу та інших тварин, перешкоджаючи туризму та вивільняючи смердючі, шкідливі гази”, — йдеться у матеріалі.
Зазначається, що в червні Атлантичний океан вкрило 24 млн тонн бурих водоростей, що на 20% більше, ніж у попередній рекордний 2018 рік. Цього місяця вони дісталися узбережжя.
- Південна Корея запустила свій перший місячний орбітальний апарат у п'ятницю і планує посадити автоматичну станцію на місяць до 2030 року. Про це повідомляє Reuters. Місячний орбітальний апарат Korea Pathfinder запущений на ракеті SpaceX Falcon 9 зі станції космічних сил США на мисі Канаверал у Флориді. Спочатку запуск був запланований на минулу середу, але був відкладений через невстановлену проблему з технічним обслуговуванням ракети SpaceX. Якщо запуск пройде успішно, то Південна Корея стане сьомим у світі дослідником Місяця і четвертим в Азії після Китаю, Японії та Індії.