Від початку повномасштабного російського вторгнення сухопутні війська ЗСУ з огляду на масштаб війни втратили близько 50% військової техніки
Внаслідок високої інтенсивності бойових дій після початку повномасштабного вторгнення ЗСУ зазнали суттєвих втрат у військовій техніці. Для того, аби ефективно протидіяти росіянам Україні необхідні артилерія та боєприпаси. Проте справжню перевагу можна надати високоточна зброя великої дальності, така як озброєні безпілотники та реактивна система залпового вогню.
Про це заявив Командувач логістики командування сухопутних військ ЗСУ генерал Володимир Карпенко в інтерв'ю виданню National Defense.
"Я просто хочу, щоб ви зрозуміли інтенсивність конфлікту. Я склав кілька цифр, щоб просто показати інтенсивність бою на ти кілометрах фронту, де бої найактивніші", - говорить він.
[caption id="attachment_35311" align="aligncenter" width="724"] Командувач логістики Командування Сухопутних військ Збройних Сил України бригадний генерал Володимир Карпенко.
Фото: командування сухопутних військ ЗСУ[/caption]
За словами генерала Карпенка, для утримання 40 кілометрів фронту необхідна щонайменше одна бригада, відтак, для прикриття фронту Україна потребує щонайменше 40 таких бригад. Кожна з них за штатом повинна мати на озброєні 100 БМП, 30 танків та 54 артилерійські системи. Це ті об'єми, які Україна може отримати лише за допомогою постачання техніки Заходом, адже через високі теми боїв ЗСУ втрачає техніку.
"На сьогодні ми маємо приблизно 30-40, іноді до 50 відсотків втрат техніки в результаті активного бою. Отже, ми втратили приблизно 50 відсотків. … Втрачено близько 1300 БМП, 400 танків, 700 артилерійських систем", - заявив генарл Карпенко і додав, що це лише математична оцінка, яку можемо зробити на основі довжини лінії фронту та інтенсивності конфлікту.
За його словами, крім того, що кількість артилерії ЗСУ не доведена до необхідної кількості, навіть як би Україна достатню кількість гаубиць, їх кількість слід постійно поповнювати, адже на війні війська неминуче мають втрати.
З огляду на артилерійський характер війни, який вперше заснований з 1945-го року, за словами генерала суттєво зменшити втрати, зокрема й серед цивільного населення, можуть далекобійні ударні системи й американські бойові безпілотники.
"Ви повинні розуміти, що всі безпілотні літальні апарати, озброєні БПЛА, які потрібні, дрони-камікадзе, це та зброя, яка дозволить нам продовжити лінію зіткнення. Отже, збільшений простір між нами та ворогом обмежить людські втрати, водночас підвищуючи ефективність знищення ворожої техніки", - говорить генерал Карпенко.
Командувач логістики сухопутних військ ЗСУ наголосив, що якщо захід надасть Україні ударні дрони й далекобійні РСЗВ (реактивні системи залпового вогню), це дозволить ЗСУ розширити ефективну дальність враження ворога до 60 кілометрів. Своєю чергою, це зниже навантаження на артилерію, яка вражає росіян в середньому на дистанції 20-25 км.
Нагадаємо, уряд США погодив надання Україні далекобійних реактивних систем залпового вогню M142 HIMARS.