• Головна
  • Новини
  • Хто допомогає Україні у війні та коли поляки зможуть прийняти українське зерно: головні новини за ніч

Хто допомогає Україні у війні та коли поляки зможуть прийняти українське зерно: головні новини за ніч

  • Більше 40 країн світу допомагають Україні протистояти росії. Таку заяву зробив держсекретар США Ентоні Блінкен. За його словами, світ виявився згуртованішим, ніж очікував путін. Тож йому не вдалось повалити уряд України. Блінкен нагадав, що проти росії працюютб не лише гроші та озброєння, які виділяє світ, але і потужні санкції та оборона НАТО на східному фланзі.
  •  Українці поступово повертаються додому після того, як наприкінці лютого масово виїхали за кордон. В ООН кажуть, що ця цифра вже сягає 2,5 млн. Натомість втекло від війни від початку повномасштабного вторгнення 7,5 млн. Більше 3 млн запросили у країнах ЄС статус тимчасового біженця. Найбільше таких людей у Польщі. На другій та третій позиціях - Чехія та Німеччина. Додамо, виїжджали українці і до росії та білорусі. Є інформація про 1,1 млн та 16,6 тис відповідно. Проте, яка доля цих людей зараз і чи повертались вони назад в Україну - невідомо.
  • Міністр оборони Олексій Резніков каже, що Україні продовжить боротьбу за свою свободу та незалежність. Такими думками він поділився після третьої зустрічі у форматі "Рамштайн". У Twitter Резніков написав, що "Наші партнери й надалі підтримуватимуть Україну. НАТО має найбільшу єдність у своїй історії. Україна переможе". Додамо, за підсумками цієї зустрічі Україна отримає ще більше озброєння - 155-мм гармати, HIMARS, Harpoons від США, вертольоти від Словаччини, артилерію від Канади, Польщі та Нідерландів, РСЗВ від Німеччини.

;

  • У Польщі повідомили, коли зможуть облаштувати сховища для українського зерна. Попередньо йдеться про терміни 3-4 місяці. Так вважає міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик. За його словами тимчасові зерносховища мають бути там, де закінчуються широкі колії з України. Адже так буде легше перевантажувати зерно. Він також назвав максимальну кількість зерна, яку можна перевантажити в Польщі - це близько 1,5 млн тонн. Водночас потреби України становлять близько 5 млн тонн на місяць”.