Водночас, у випадку розгрому росії понад 80% українців готові планувати життя дітей та внуків в Україні
У разі, якщо війна з росією триватиме невизначений термін, майбутнє своїх дітей та онуків в Україні планує менше половини українців.
Такі цифри за результатами соціологічного опитування, проведеного з 3 по 18 травня, оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології.
З огляду на різні сценарії розвитку російської війни проти України коливається й кількість наших співгромадян, які готові планувати майбутнє своїх родин вдома.
- В разі продовження війни так, як зараз, лише 42,9% жителів України планує майбутнє своїх дітей та онуків в Україні.
- В разі перемир’я і відкладення війни на потім, планує майбутнє своїх дітей та онуків в Україні 54,7% жителів.
- Зі зміною влади в Росії на демократичну згодні планувати майбутнє дітей та онуків в Україні 76,8% жителів України.
Зауважимо, що найвищий відсоток українців готовий розглядати майбутнє дітей в Україні у разі вступ України до НАТО чи отримання більш вагомих гарантій безпеки (85,1%) або ж капітуляції та роззброєння Росії (84,5%).
Існує також і гендерна різниця. Жінки висувають дещо більші вимоги до безпеки, ніж чоловіки. Зокрема, в разі встановлення перемир’я 57,1% чоловіків згодні планувати майбутнє дітей чи онуків в Україні, у порівнянні з 52,7% жінок.
Крім того, за даними соціологів спостерігається й регіональний розподіл, адже чим далі на Захід, якомога далі від російського кордону, тим вища кількість людей готова планувати своє майбутнє в Україні.
На приклад, у разі продовження війни, планують майбутнє дітей та онуків в Україні 34,8% мешканців Сходу, 38,8% мешканців Півдня, 44,6% мешканців центральних і північних областей, 48,5% мешканців західної України. Серед мешканців східної України помітно вище бажання планувати майбутнє дітей та онуків за кордоном, незалежно від розвитку подій: про такий намір заявили 4,3% мешканців Сходу, 1,8% мешканців Півдня, 1,5% мешканців Центру і 1% мешканців Заходу.
Нагадаємо, чоловіки-українці, які покинули територію країни після 22 лютого, змушені будуть пояснити свій вчинок прикордонникам. Йдеться про тих, хто не мав відповідного дозволу на перетин кордону.